Huawei, Amerikan parça olmayan yeni ürünler piyasaya sürüyor

Huawei’nin ABD’nin kara listeye alması sonucu ortaya çıkan hasarı hafifletme çabaları, Amerikan teknolojisini geçersiz kılan 5G baz istasyonlarının üretimi ile büyük bir adım attı.

Bu yılın başlarında Ticaret Bakanlığı, ABD merkezli firmaların Çin mobil deviyle iş yapmalarını engelleyerek Huawei’yi ulusal güvenlik gerekçeleriyle kara listeye aldılar.

Karar, hem Huawei’nin akıllı telefonunu hem de ağ oluşturma bölümlerini etkiledi; ABD, müttefiklerini şirketin 5G’ye katılmasını yasaklamak için çağırıyor. ABD, iddialarını destekleyecek herhangi bir kanıt sunmadığında Huawei, herhangi bir yanlış yapma iddiasını reddetti.

Avrupalı ​​mobil operatörler arasında, genellikle rakiplerinden daha ucuz ve daha yenilikçi olan Huawei kitinin yasaklanması konusunda çok az destek var. Bu arada, Huawei ekipmanını çıkarmanın maliyeti milyarlarca dolardı.

Huawei, ABD teknolojisi olmayan baz istasyonlarının performansının “daha ​​kötü” olmadığını ve sadece sürprizlerin “olumlu” olduğunu söyledi. Şirket kurucusu Ren Zhengfei’nin, firmanın bazı tedarikçilerle uzun süredir devam eden ilişkisi nedeniyle, mümkünse ABD bileşenlerini kullanmaya devam etmek istediğini belirtti.

Ancak tüm üsleri kapsıyor. Seri üretim önümüzdeki ay başlamalı ve yıllık üretim 2020’de bu yıl 600.000’den 1.5 milyona yükselecek ve dünyadaki operatörler 5G dağıtımlarına devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir