iOS 13.1.1 güncellemesi detayları

Apple bu kez başka bir iOS 13 güncellemesiyle geri döndü, bu sefer iOS 13.1.1‘i mobil cihaz sahiplerine bazı önemli hata düzeltmeleri getirdi. Diğer şeylerin yanı sıra, güncelleme yapan kullanıcılar, cihaz bataryalarının normalden daha hızlı tükenmesine neden olan bir sorun için bir hata düzeltmesi ve iPhone’un yedeklerden geri yüklenmesini engelleyen bir sorun için başka bir düzeltme yayınlandı.

Apple, EOS özelliğini 24 Eylül Salı günü iOS 13.1‘de piyasaya sürerek, ETA’yı Apple Maps’e, yeni bir AirDrop arabirimine ve daha fazlasına taşıdı. Yalnızca üç gün sonra, Apple başka bir güncellemeyle geri döndü, bu güncellemede tamamen küçük ve büyük sorunlar için düzeltmelere odaklandı.

Internet, Whatsapp, Smartphone, Iletişim, Telefon, Ağ

iOS 13.1.1 iPhone’unuz için hata düzeltmeleri ve geliştirmeler içerir. Bu güncelleme:

– iPhone’un geri yüklenmesini engelleyebilecek sorunları düzeltir.
– Pilin daha çabuk bitmesine neden olabilecek bir sorunu giderir.
– Siri isteklerinin iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max‘ta tanınmasını etkileyebilecek bir sorunu çözdü.
– Safari arama önerilerinin kapattıktan sonra yeniden etkinleştirilebileceği bir sorunu çözüyor
– Hatırlatıcıların yavaşça senkronize edilmesine neden olabilecek bir sorunu giderir
– Üçüncü taraf klavye uygulamaları için bir güvenlik sorununu giderir

Güncellemenin en büyük yönleri, iPhone geri yükleme düzeltmeleri, pil tüketimi, Siri tanıma ve üçüncü taraf klavye uygulamalarını etkileyen güvenlik sorunlarının düzeltilmesidir. İkinci düzeltme, bu hafta başlarında Apple’dan yapılan bir açıklamayı izleyerek, iOS 13 ve iPadOS meslektaşlarına yüklenen üçüncü taraf klavyelerin kullanıcı izni olmadan tam erişim elde edebileceği konusunda uyardı. Apple, iPad için iPadOS 13.1.1’i de benzer bir şekilde yayınladı.

Kullanıcılar iPhone ve iPad aygıtlarını Ayarlar uygulamasını açıp ‘General’ ve ardından ‘Software update’ (Otomatik Güncelleme) seçeneğine dokunarak güncelleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir