iOS için en iyi 5 kamera uygulaması

Tüm iPhone’lar ile birlikte gelen standart kameranın ne kadar iyi olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Ancak bu kameranın üstüne iyileştirmeler koyularak yapılan bir çok üçünçü parti uygulamaları da iOS için mevcut. Bu iyileştirmeler arasında yeni filtreler, çekim modları ve renklendirme seçenekleri gibi bir çok unsur var. Bugünkü listemizde seçtiğimiz sizlere iOS için en iyi 5 kamera uygulamasından bahsedeceğiz

1- Halide

Halide, mağazada 5.99$’a satılıyor ve mağazanın en çok satanları arasında. Bu uygulamanın bizlere sundukları ise kullandığı algoritmanın temel kameradan daha hızlı ve doğru odaklı bir çekim sunuyor olması. Ayrıca fotoğraflarımızı RAW, JPG, TIFF, ve HEIC formatlarında kaydetmemize olanak sağlıyor. Kolay bir kullanım arayüzüne sahip olması da Halide’yi bu kadar popüler yapan özelliklerden

Halide, yeni iPhone modelleri ile birlikte gelen Depth Capture (Derin yakalama) özelliği üzerinde de iyileştirmeler yapıyor. Standart kameranın çevredeki nesnelere uyguladığı bu yeni çekim modu üzerinde renklerin iyileştirilmesini ve daha kaliteli çekimler elde edilmesini sağlıyor.

 

2- ProCam 6

ProCam 6’da Halide gibi mağazanın en çok satanları arasında ve aynı fiyat etiketine sahip. 5.99$’lık bu uygulama bizlere netleme, beyazlaştırma, soluklaştırma gibi özellikler bakımından tam kontrol sunuyor.

Video çekerken video kare hızınızı ve çözünürlüğünüzü seçebilir veya Gece Modu, Seri Çekim Modu, Yavaş Deklanşör ve 3D Fotoğraflar gibi çoklu çekim modlarından birini seçebilirsiniz. Bu listedeki kamera uygulamalarının çoğu gibi, ProCam 6 RAW, JPG, TIFF ve HEIF formatlarında fotoğraflarınızı çekmenize olanak sağlar.

Fotoğraf çektikten sonra düzenleme yapmak için ProCam 6’da 60 filtre, eğlenceli efektler için 17 lens, çoklu ayar araçları ve video düzenleme özellikleri bulunur. En sevdiğiniz çekim modlarını ve kamera ayarlarını kaydetmek için özel profiller vardır ve Siri Kısayolları tarafından desteklenir.

 

3- Obscura 2

4,99 $ fiyatla satışa sunulan Obscura, ihtiyacınız olan araçları parmaklarınızın ucuna getiren basit bir kaydırmaya dayalı arayüze sahip ve tek elle kullanım için ideal bir fotoğraf uygulamasıdır.

Fotoğrafları RAW, HEIC ve JPG formatlarında çekebilir, Canlı Fotoğraflar çekebilir ve yeni iPhone’larda olan Depth Capture özelliği ile fotoğraflar çekebilirsiniz. Beyaz dengesi, pozlama ve odaklamanın yanı sıra ISO ve deklanşör hızını ayarlamak için araçlar ve artı pozlamayı ayarlamak için bir histogram var.

İşlem sonrası veya canlı önizlemelerde kullanılabilecek 19 dahil filtreye sahiptir ve uygulamada satın alınabilecek ek filtre paketleri bulunmaktadır. Uygulamanın üst kısmından aşağı kaydırmak, Fotoğraf kitaplığınıza erişmenizi sağlar ve seçili bir fotoğrafı yukarı kaydırmak, bilmeniz gereken tüm meta verileri gösterir.

 

4- Focos

Focos ücretsiz bir fotoğraf uygulamasıdır, ancak profesyonel araçlar için uygulama içi satın almaları mevcuttur. Ömür boyu erişim için ayda 0,99 dolar veya 11,99 dolar arasında bir fiyata sahip uygulama Focos görüntü yakalamak için tam manuel kontroller ve derinlik kontrolü, portreler, ayarlanabilir bokeh seçenekleri ve daha fazlasını sunar.

Bu uygulama ile portre Fotoğraflarınızı içe aktarabilir ve bokeh (aka arka plan bulanıklaştırma) efektini ayarlayabilirsiniz ve kremsi, bilinear, girdap ve refleks efektleri gibi lens efektlerini simüle edebilirsiniz. Işık ekleme ve derinlik haritalarını düzenleme seçenekleri de vardır.

 

5- Moment

Focos gibi Moment’ta ücretsiz bir fotoğraf uygulamasıdır. Ancak Pro araçlarının kilidini açmak için 4,99 $ gibi bir ücret talep ediyor. Moment, pozlama, ISO, enstantane hızı, netleme, beyaz dengesi ve görüntü formatını manuel olarak ayarlamak için seçenekler sunan bir uygulamadır. Bu özellikleri ile fotoğraflarınızın görünümünü Stok Kamera uygulaması ile yapabileceklerinizin ötesinde özelleştirmenize olanak tanır.

RAW çekimi, Apple’ın en yeni fotoğraf ve video formatları olan HEIF ve HEVC formatlarını destekler ve bizlere canlı bir histogram sunar. Moment’in uygulaması, Moment web sitesinde ayrı olarak bulunan Moment’in objektifleriyle çalışmak üzere tasarlanmıştır, ancak web sitesindeki objektifler olmadan da çalışabilir.

 

 

One Reply to “iOS için en iyi 5 kamera uygulaması”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir