iPad 7 önümüzdeki ay piyasaya sürülebilir

iPad 7‘nin çıkış tarihini henüz bilmiyoruz. Ancak eğer söylentiler doğru ise bu durum değişebilir.

Economic Daily, bir sonraki iPad’in bu ay seri üretime gireceğini, yeni 16 inç MacBook Pro‘nun ise dördüncü çeyrekte seri üretime gireceğini bildirdi. Mac Otakara’ya göre, Radiant Opto-Electronics, iPad ve MacBook Pro için arka ışık modüllerinin tek tedarikçisi olacak.

Economic Daily, bu ay üretime girecek olan sözde iPad hakkında daha fazla bilgi vermemiş olmasına rağmen, hikayeyi ele alan haber bültenleri ve bloglar, bir süredir söylenti verilen 10.2 inçlik bir model olacağını varsayıyor.

iPad 7 olarak adlandırılan 10.2 inçlik yeni bir modelin Bloomberg ve saygın analist Ming-Chi Kuo’dan geldiğini iddia ediyor. Modelin şu anda mevcut olan diğer modellerden daha ucuz olması bekleniyor. Ayrıca, Mart 2017’de piyasaya sürülen ve daha sonra Mart 2018’de güncellenen düşük maliyetli 9.7 inç modelinin değiştirilmesi bekleniyor.

Eğer iPad7 üretim gerçekten bu ay başlamazsa, iPad 7’nin çıkış tarihi bu yaz geç veya erken sonbaharda olabilir. Apple’ın cihazı yeni iPhone‘larla birlikte açacağını, muhtemelen Eylül’de olacağı veya iPad 7’nin çıkış tarihinin büyük bir etkinlik sırasında değil bir basın bülteninde açıklanıp açıklanmayacağı henüz belli değil. Ancak yeni iPhone ile açıklanması çok olası duruyor.

Economic Daily tarafından belirtilen 16 inçlik MacBook Pro’nun 3072 x 1920 çözünürlüğe sahip bir LCD panel ile geldiği söyleniyor. MacBook Pro’nun yeni bir tasarıma sahip olacağına dair raporlar duyduğumuza rağmen, Kuo piyasaya sürülmeyeceğini belirtti. Eğer bu söylentiler doğru ise – ve söylentilerle güvenilir ise – o zaman MacBook Pro’nun dördüncü çeyrekte üretime gireceğini varsayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir