iPhone’dan tüm fotoğrafları silme

iPhone’dan tüm fotoğrafları silme: iPhone veya iPad’inizde boş alan açın, gereksiz fotoğraflara elveda !


Yeni bir başlangıç ​​arıyorsanız ya da başka bir yola girerek iPhone’unuzda biraz yer açmak istiyorsanız, tüm fotoğraflarınızı iPhone’unuzdan nispeten kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Selfieleriniz, kedinizin komik çıktığı fotoğraflar ve silmeyi unuttuğunuz tüm ekran görüntüleri geçmişte kaldı.

Söylemeye gerek yok, bu, fotoğraflarınızın gideceği anlamına geliyor – gerçekten. İhtiyaçlarınıza göre, bunun sizin için doğru seçenek olup olmadığını düşünün. Fazla uzatmadan, fotoğraflarınızı iPhone veya iPad’inizden nasıl temizleyebileceğinizi görelim.

  • Fotoğraflar uygulamasını aç
  • Albümlere dokunun
  • Tüm Fotoğraflara dokunun
  • Seç’e dokunun
  • Silinecek fotoğrafları seçmek için dokunun veya sürükleyin
  • Çöp kutusu simgesine dokunun

 

iPhone’unuzdaki fotoğrafları silme

Tahmin edebileceğiniz gibi, hepsi iPhone veya iPad‘inizdeki Fotoğraflar uygulamasıyla başlar. Alt kısımdaki ‘Albümler‘ seçeneğine ve ardından tüm fotoğraflarınızın tam listesini getirecek olan ‘Tüm Fotoğraflar’a dokunun.

Fotoğraf kütüphanenize baktıktan sonra, sağ üstteki ‘Seç’ düğmesine basın. Ardından, silmek için tek tek fotoğraflar seçin veya toplu olarak vurgulamak için parmağınızı aralarının üzerine sürükleyin. ‘Çöp Kutusu’ simgesine tıkladığınızda, fotoğrafları silmeniz veya iptal etmeniz istenir.

Bunu yaptıktan sonra, fotoğraflarınızın hala çöp kutusundan kaldırılması gerekir. ‘Albümler’e geri dönün ve ‘En Son Silinmiş’i bulmak için en alta gidin.

‘Seç’i seçtikten sonra fotoğraflarınızı kolayca silebilir (veya hepsini kaldırabilir) – veya isterseniz fotoğraflarınızı tek tek seçebilirsiniz. Buradan silmeyi tercih ederseniz, bu işlem geri alınamaz, bu yüzden% 100 emin olup olmadığınızı kontrol edin!

 

iPhone’unuzdaki tüm fotoğrafları silmek için Mac kullanma

Apple ekosistemine yatırım yapıyorsanız ve bir Mac kullanıyorsanız, fotoğraflarınıza bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan erişebilirsiniz ve değişiklikleriniz telefonunuza yansır.

Bu, eğer onları silerseniz, her ikisi de iCloud fotoğraf kitaplığınıza bağlı olduğu sürece yok olurlar.

Mac’inizdeki Fotoğraflar uygulamasına gidin ve herhangi bir fotoğrafı tıklayın. Sonra hepsini seçmek için ‘Command’ ve ‘A’ tuşlarına basın. Ardından geri almayı tıklayın ve uygulamanın sol tarafındaki ‘Son Silinmiş’ bölümünüze gönderildiler.

Tahmin edebileceğiniz gibi, daha sonra ‘En Son Silinenler’i tıklamanız, fotoğrafları tekrar seçmeniz ve hepsini kalıcı olarak silmeniz gerekir.

Hey, bu fotoğrafların tümü gitti ve iPhone, iPad, Mac ve iCloud hesabınızdaki değerli alanı boşalttınız. Burayı doldurmak için yeni hatıralar çıkarırsanız, iyi olur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir