Minecraft Realms nedir? Ücretsiz mi?

Minecraft Realms, oyuncuların kendi özel Minecraft sunucularını oluşturmalarını ve yönetmelerini sağlayan resmi bir abonelik tabanlı sunucu barındırma hizmetidir. Mojang tarafından barındırılan Realms, sunucular oluşturmak için kolay ve hızlı bir yol sağlar ve sahibinin, Internet’te barındırma konseptleri hakkında önceden bilgi sahibi olmadan bunları oyun içinden yönetmesine olanak tanır. Java Edition’da Realms, oyuncuların geçici olarak oynayacakları bir mini oyunlar listesinin yanı sıra önceden hazırlanmış dünya şablonlarını, macera haritalarını, deneyim haritalarını ve ilham haritalarını seçmelerine de izin veriyor. Haritalar yaklaşık iki haftada bir Mojang tarafından güncellenmektedir. Alanlar, büyük ortak sunucular için değil, arkadaş grupları veya aile sunucusu için tasarlanmıştır.

minecraft realms ile ilgili görsel sonucu

Gereksinimler

Realms, yalnızca bu gereksinimleri karşılayan oyuncular tarafından kullanılabilecek bir hizmettir:

  • Oyuncunun bir Mojang hesabına (yalnızca Java Edition) veya Xbox Live hesabına (yalnızca Bedrock Edition) sahip olmalı ve Minecraft’in özel bir kopyası olmalıdır: Java Sürümü veya Bedrock Sürümü
  • Oyuncunun İnternet bağlantısı çalışıyor olmalı
  • Minecraft Realms topluluğuna katılmak için oyuncu 13 yaşında veya daha büyük olmalıdır

File:Realms Subscriptions.png

Abonelik

Realms, abonelik tabanlı bir hizmettir. Oyuncu Mojang hesap sayfasına girerek ve mevcut bir süreyi uzatabilir veya yeni bir tane satın alabilir (Java Sürümü için aylık 7.99 $ ve Bedrock Sürümü için aylık 3.99 $).

İki tür abonelik vardır: Otomatik yenileme ve manuel yenileme. Otomatik yenileme abonelikleri, oyuncu bir şey yapmak zorunda kalmadan her 30 günde bir Realms aboneliğini otomatik olarak yeniler (bu iptal edilebilir). Manuel yenileme abonelikleri manuel olarak yenilenmeli ve Java için 30 günlük, 90 günlük ve 180 günlük paketlerin yanı sıra Bedrock için iki ve on kişilik paketler halinde gelmelidir.

Tüm oyuncular, daha önce Mojang hesaplarında ücretsiz deneme yapmamaları şartıyla 30 günlük ücretsiz bir Realms denemesi alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir