Playstation 5’in Ön Sipariş Fiyatı Üzdü

15 Kasım 2013 tarihinde çıkan PlayStation 4‘ün üzerinden haylı bir zaman geçti. Sony’nin yakın zamanda yeni PlayStation modelini sunacağı tahmin edilse de cihaz hakkında çok fazla bir detay ortaya çıkmamıştı. Yakında zamanda MediaMarkt’ın resmi isveç sitesinde ön sipariş sayfası yayınlandı. Bu haberi hem sevindirdi hem de bizi üzdü.

 

MediaMarkt’ın İsveç sitesinde PlayStation 5 görüntülendi. Bizim gibi bekleyen bir çok insan hem sevindi hem üzüldü.Çünkü, kazara paylaşılan satış sayfasında PlayStation 5, 9999 İsveç Kronu’na satılıyor gözüküyordu. Bu da yaklaşık olarak 1050 dolara denk geliyor. Yani Ps5 yaklaşık bu fiyatlarda karşımıza çıkacak gibi.

PlayStation 4 Pro‘nun bile yeni Playstation 5 ‘in yarı fiyatı kadar olduğunu söylersekyeni cihaz oldukça pahalı gelecek gibi duruyor. Cihazın süper hızlı SSD depolama, özel AMD Zen 2 işlemci ve yine AMD ekran kartı ile donatılacağı söyleniyor.

Bu arada PlayStation 4 modelinin 399 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa çıktığını unutmayalım.

Daha önce çıkan benchmark skoruna göre de yeni PlayStation NvidiaGeForce RTX 2070‘li bilgisayar performansı ile neredeyse eşit olması bekleniyor. Cihazın yine de fiyat etiketinin oldukça pahalı olmasından dolayı ilanın altına gelen yorumların ardından şirket, PS5 ile ilgili mevcut bilgilerin geçici olduğunu ve fiyat dahil olmak üzere piyasaya sürülmeden önce değiştirileceğini bildirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir