Microsoft Azure sunucularınızı ayarlamanıza izin veriyor

Microsoft Azure şimdi kendi özel sunucularınızı ayarlamanıza izin veriyor

Microsoft , müşterilerin sanal makinelerini fiziksel hizmetlerde çalıştırmalarını sağlayacak yeni bir bulut hizmetinin önizlemesinin başladığını duyurdu.

Şirket, Azure Dedicated Host’un , sunucularındaki kaynakları başkalarıyla paylaşmak istemeyen ve aynı zamanda makinede çalışan her şey üzerinde tam kontrol sahibi olan birçok sanal makine çalıştıran işletmeler için oldukça faydalı olabileceğini söylüyor .

Azure zaten iki çok büyük sanal makine tipi için izole edilmiş sanal makineler sunuyor. Bunlar hala mevcuttur, ancak Microsoft’un yeni ana bilgisayarlarının alacağı esnekliğin yakınında hiçbir yerde teklif vermeyin.

Microsoft’un en büyük bulut bilişim rakipleri, AWS ve Google Cloud, zaten Google Cloud’daki AWS için Özel Konaklar ve “ tek kiracı düğümleri ” şeklinde benzer ürünler sunuyor.

 

Azure Adanmış Ana Bilgisayar

Resmi olarak başlatıldığında, Azure Dedicated Host, Windows, Linux ve SQL Server çalıştıran sanal makineleri ana bilgisayar başına fiyatlandırma ile destekleyecektir. Bu, müşterilerin üzerinde çalıştığı sanal makinelerin sayısından bağımsızdır. Kullanıcılar şu anda çalıştırmak için saatte 4.039 dolara mal olacak en fazla 48 fiziksel çekirdeğe sahip makineleri seçebiliyorlar.

Microsoft, özel sunucularına güç vermek için iki farklı işlemci sunuyor.
Tip 1, 2.3 GHz Intel Xeon E5-2673 v4’e ve 3.5 gigahertz saat hızına sahipken,
Tip 2’de Intel Xeon Platinum 8168, tek çekirdekli saat hızı 3.7 gigahertz’e sahip.
Her iki tür de 144GiB ila 448GiB arasında kullanılabilir bir hafıza aralığına sahiptir.

Microsoft’a göre, bu yeni atanmış ana bilgisayarlar işletmelere fiziksel güvenlik, veri bütünlüğü ve izleme için uyumluluk gereksinimlerine ulaşmalarında yardımcı olacak.

Müşteriler bu adanmış ana bilgisayarları belirli bir Azure bölgesindeki daha büyük ana bilgisayar gruplarında gruplandırabilir. Bu, kullanıcıların Azure veri merkezi içinde kendi fiziksel sunucu kümelerini oluşturabilecekleri anlamına gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir