Mount and Blade 2: Bannerlord Bildiğimiz Her Şey Bölüm 1

Mount and Blade 2: Banner Lord, Monty Python’un Holy Grail’deki Sir Lancelot’un kasten kapılarına doğru yaklaşmayacak kadar saçma bir sahne gibi, gerçek bir çıkış tarihi belirtmeden yıllarca ufukta göründü. Gelecek sene Steam’de Early Access’e geliyor.

Ortaçağ fantazi simülasyonu, strateji, rpg gibi öğelerin olduğu bir sandbox oyunudur. Sıfırdan başlayarak, nihayetinde bir hanedanı kurabilir, dünyayı dolaşıp herkesi soyabilir veya ünlü, turnuva kazanan bir şövalye olabilirsiniz. Biraz sarsıntılı olmasına rağmen, orijinal oyun son derece iddialıydı ve iyiydi.

Mount and Blade 2: Bannerlord’un çıkış tarihi nedir?
Bannerlord, 2020 Mart’ında Steam’in Erken Erişim programına girdi. TaleWorlds’ün ne kadar süre beklediğine dair henüz bir haber yok, Erken Erişim’de kalacak.

Mount and Blade 2: Bannerlord, Gamescom’da oynanabilir durumda.

Bannerlord şu anda Gamescom 2019’da, katılımcıların ilk defa uygulayabilecekleri demoları düzenliyor. Fuar alanında sınırlı bir süre olması nedeniyle, “ziyaretçilerin sanal alanın sunduğu şeyleri bir bakışta bile deneyimlemesi imkansız olacak.”

Bunun yerine, demo çok oyunculu Kaptan modunu ve 6v6 çatışmalarını içeriyor. Tek oyunculu modun denemek için uygun olmamasına rağmen, TaleWorlds, Gamescom demosuna giden taraftarların “oyunun yayınlanmasına her zamankinden daha yaklaştığını” garanti ediyor.

Mount and Blade 2: Bannerlord’un çarpışma modunu beta olarak inceleyin
Aşağıda, Ağustos ayının başlarında, Bannerlord skirmish beta oyunundan 20 dakika oynanacak. Skirmish, RPG öğelerini çeşitli yüklerle doğrudan mücadele lehine çıkarır.

Mount and Blade 2: Bannerlord’un kapalı beta sürümü başladı
Mount and Blade 2: Bannerlord için kapalı beta şimdi belirli oyuncular için devam ediyor. Beta yalnızca çok oyunculu olduğundan, henüz hikaye modu testi yapılmadı. Kapalı beta sona erdiğinde, Taleworlds halka açık bir beta alacaktır.

Taleworlds, “Bu, testin ilk aşamaları olduğundan, oyuncu sayısının oldukça küçük ve yönetilebilir kalmasına karar verdik” diye yazıyor Taleworlds, “Bannerlord’un çok oyunculu özelliğini geliştirmek ve bunu yapmak için verilen geribildirimleri daha iyi kullanmamızı sağladı. Olabildiğince en iyisi. Oyun, özellik ve içerik tamamlanmış olmaktan çok uzak ve bu erken testler oyunun sistemlerini ve mekaniklerini ve daha genel bir izleyici kitlesine hazır olmadan önce istikrarı test etmeye odaklanıyor. ”

Mount and Blade 2: Bannerlord’un tek oyunculu modu nasıl çalışıyor?

Tek oyuncu oynayabileceğin bir Ortaçağ sandbox’tır… ne istersen yapabilirsin. Mesela Tom gibiyseniz, haydutlarla kovarak ve mahkumlarınızı satarak büyük miktarda altın biriktirmeyi deneyebilirsiniz. Şimdiye kadar gördüğümüz ve oynadıklarımızdan, selefininki kadar kasıtsız, sayısız farklı yollar ve şehirler, şehirler ve krallıklar ile dolu bir harita sunuyor.

Harita tamamen açıklanmadı, ancak fragman ve demolardan oldukça yoğun görünüyor. Kesinlikle selefini çağrıştırıyor. İlk oyundan 200 yıl önce ayarlanmış olmasına rağmen, hala aynı dünya – yazı tipi bile aynı görünüyor. Kamplar ve yerleşimler arasında NPC’ler dolaşıyor, ticaret yapıyor, insanları soymaya çalışıyorlar ve savaş alanlarına yürüyorlar. Onlarla birlikte potansiyel dövüşler için daha fazla fırsat geliyor. Bir grup haydut sizi kovalamaya başlayabilir veya kendi ne’er-do-wells grubunuz tarafından desteklenen gezginler için avlanmaya karar verebilirsiniz.

Calradia’yı keşfederken, dünyaya genel bir bakış atıyorsunuz, ancak bir savaşa ya da şehre girdiğinizde, harita geride kalıyor ve oyun üçüncü şahıs bakış açısına geçiyor. Kasabalarda iş bulmak, yeni arkadaşlar edinmek veya hatta belki de suç dünyasına katılabilirsiniz. Bir şehre yükleme yapmayı sevmiyorsanız, şehir menüsünden de bunu yapabilirsiniz.

Küçük patatesleri sıkarsanız, savaşa yürüyebilirsiniz. Askerler altınla satın alınabiliyor, ancak itibar da rol oynuyor. Şöhretinizi şehirler ve köylerle paylaşmak yerine, onları dikkate değer NPC’lerle dövüşeceksiniz. İşe aldığınız kişiyle ne kadar arkadaşça davranırsanız, örneğin bir savaş bandını bir araya getirirken alacağınız daha iyi fiyatlar, bir ordu ile dolaşmanıza, şehirleri fethetmenize ve kaleleri kuşatmanıza izin verir. Belki hizipiniz adına ya da belki sadece bir değişim değişikliği hayal ettiğiniz için yaparsınız.

Şöhret ile nüfuz ve siyasete karışmak için yeteneği geliyor. Bir fraksiyona nüfuz etmeni sağlayan yeni bir para birimidir ve büyük orduları yetiştirirken özellikle önemlidir. Müttefik bir lordun seni takip etmesini sağlamak, aynı zamanda onları ve kendi güçlerini çağırmak için de kullanılabilir. Çok fazla zafere sahipseniz ve lordlar memnun kalıyorlarsa, ordu büyük bir kampanyaya katılabilir, ancak işler kötü giderse, herkesin sizi terk etmesiyle dağılabilir.

Dünyayı yok etmeye eğilimli kötü niyetli kötü adamlar yok, büyülü MacGuffinler yok, göllerde rastgele kadınlar tarafından toplanan hiçbir epik arayış yok; bunun yerine hikayeler (ve unutmayalım, anekdotlar) simülasyon ve oyuncu ve NPC’lerin yaptıklarına verilen tepkiler tarafından üretilir. Haydutların bir bölgeye yerleşmesine izin verilirse, yakındaki köyde birileri onlardan kurtulmak için bir arayış yaratabilir. Tüm dostum arkadaşını güçlü bir lordla yakalarsan, kendini başka bir krallığın ezilmiş olduğunu gören büyük bir savaşa gömülmüş bulabilirsin. Witcher 3’ten daha Haçlı Kings 2.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir