Netflix, 1 Aralık’tan sonra bu cihazlarda çalışmayacak

Geçtiğimiz ay Netflix, kullanıcılara bazı eski cihazların artık 1 Aralık’ta başlayan ve “teknik sınırlamalar nedeniyle” platform tarafından desteklenmeyeceğini bildirmeye başladı. Ancak tavsiye, belirli herhangi bir model içermiyordu. Roku, ilk iki cihazının destek kaybedeceğini, ancak bunun ötesinde başka bir detay bulunmadığını kabul etmişti. Şimdi nihayet daha fazlasını biliyoruz.

Geçen ay açıkladığımız gibi, bazı Netflix kullanıcıları, eski Roku cihazlarının yakında destek kaybedeceği konusunda uyarıcı olan şirketten e-postalar aldı. Bazı prodding’lerden sonra, 2008’de Roku tarafından piyasaya sürülen ilk iki modelin doğrama bloğuna konulduğu doğrulandı, ancak kesin olarak ortadan kaldırılacağı kesin değildi.

O zamandan beri, belirli eski cihazlardaki Netflix kullanıcıları, cihazlarının desteğinin yakında biteceğini belirten bir mesaj görmeye başladı. Şimdi nihayet önümüzdeki aydan itibaren hangi modellerin resmi olarak geçersiz sayılacağını (en azından Netflix söz konusu olduğunda) ayrıntılandıran tam ve doğru bir listeye sahibiz:

Roku 2000C
– Roku 2050X
– Roku 2100X
– Roku HD
– Roku SD
– Roku XD
– Roku XR
Otomatik oynatma desteği olmayan Roku modelleri

Ayrıca, 2010 ve 2011’den eski ‘C’ ve D’li Samsung akıllı TV’ler Netflix uygulaması için yerel desteği kaybedecek. Bu cihazlardan birine sahip olan abonelerin Netflix’ten akışa devam etmek için en yeni Roku veya Fire TV ürünlerinden biri gibi daha yeni bir modele yükseltmeleri gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir