NVIDIA GTX 1660 SUPER ve 1650 SUPER, giriş düzeyinde bir destek vaat ediyor

NVIDIA’nın Turing GPU mimarisi, özellikle veri sıkıştırma yetenekleri söz konusu olduğunda yeni bir seviyeye sahip. Ancak, NVIDIA’nın RTX kartları en üst düzeyde de olsa bazı oyuncular bu güce ihtiyaç duymayabilir. Bazıları sahnelerin arkasında gizli süper güçleri olan neredeyse göze çarpmayan bir oyun ortağına ihtiyaç duyabilir. İsimlerinin “SÜPER” bölümünün önerdiği gibi, bu iki kart önceden var olan GTX 1660 ve GTX 1650’nin hazır sürümleridir. Selefleri gibi, her iki kart da zaten Turing mimarisinin, özellikle de Turing Encoder’ın avantajlarını kullanıyor. Bu zaten NVIDIA’nın önceki Pascal mimarisine kıyasla % 15 daha fazla verimlilik vaat ediyor ve bu 10 seri kartları bile canlı yayın oyunları için ideal yapıyor.

Bu kartları “SÜPER” yapan şey bir tartışma konusu olabilir. GDDR6 VRAM zaten büyük bir artı. 6GB GTX 1660 SUPER’de 14 Gb / sn ve 4GB GTX 1650 Super’de 12 Gb / sn hızında çalışan bu en yeni nesil bellek, hiçbir oyuncunun sahip olmaması gereken düşük gecikmeli ve yüksek tepkili oyunlara izin veriyor. Bununla birlikte, oyuncu tipleri piyasaya girmeye çalışıyor. GTX 1660 SUPER aslında 1440p görsel yeteneğine sahip, ancak özellikle oyunun grafik kalitesi ayarlarında biraz ince ayar gerektirebilir.

Başka bir deyişle, bu ikisi, NVIDIA bir sonraki mimarisine geçmeden önce en son ve muhtemelen en son Turing tabanlı temel kartlara atlamak isteyen oyuncular için giriş seviyesi PC oyun pazarını hedef alıyor. NVIDIA GTX 1660 SUPER 229 $ ‘lık perakendeciliği ile de tatil sezonu için tam zamanında geldiler. Öte yandan, GTX 1650 SUPER’in mevcudiyeti hala açıklanmayan bir fiyata 22 Kasım’da başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir