Netflix Witcher Oyunlara Adapte Edilmeyecek

Netflix’in Witcher dizisi, en çok beklenen 2019 serisinden biri oldu. Witcher evreni, Andrzej Sapkowski’nin orijinal kitaplarından veya sonradan takip edilen popüler oyunlardan olsun, karakterler, hikayeler ve aksiyon bakımından zengindir.

Witcher’ın canlı Comic-Con paneli sırasında “showrunner” Lauren Schmidt Hissrich, yeni fragmanı ve beklentilerimizi ortaya çıkaran bazı özel çekimlerin ilk sahnesinde aktörleri Henry Cavill (Geralt), Freya Allan (Ciri) ve Anya Chalotra (Yennefer) ile sahne aldı.

Panelde Hissrich, dizideki ilk kitap olarak kabul edilen kısa öykülerden oluşan bir koleksiyon olan “The Last Wish” in Witcher evrenine girişi ve en çok sevdiği kitap olduğunu ortaya koydu. Daha sonra yapılan bir grup röportajında, The Witcher’in Netflix’teki ilk sezonunun çoğunun Last Wish’e dayandığını açıkladı.

“Son Dilek okuduğum ilk kitaptı, yani – nasıl bir şeyle bir dünyayı ilk kez deneyimlendiğinde, tamamen farklı bir şekilde nasıl aşık olduğunuzu biliyorsunuz. Tüm kitapları seviyorum. gerçekten dünyaya giriş yerim. O yüzden evet, ondan çok çektim. “dedi. “Gerçekten, Son Dilek’teki dünya yapımı, en önemli şey olduğumu tespit etti.”

“Şov hakkında Netflix ile ilk konuşmaya başladığımda herkesin destanla başlayacağımızı sanıyordum (ana Witcher hikayesini oluşturan kitaplar), çünkü bu en çok serileştirilmiş hikayeyi  anlatıyor ve kendini kandırmaya borçluydu. ” diye devam etti. “Ben de ‘İlk önce dünyayı kurmadan yapamazsınız’ dedim. Sanırım bu da büyük bir zorluktu.

Tabii ki bir sonraki mantıklı soru, Netflix gösterisinin CD Projekt’in beğenilen ve sevilen video oyunlarından çekilip çekilmeyeceği idi. Cevap? Hayır – Netflix’in Witcher şovu uyarlamak için kitap materyali tükenecek kadar uzun sürse bile, Hissrich, yıllarca yeni kitapların yokluğunda hareket eden oyunları uyarlamaya devam etmeyeceğini söyledi.

Hissrich, “Aşırı uzun bir vizyonumuz var, hayır, oyunları uyarlamaya başlamayacağız” dedi. “Her seferinde sadece bir sezonu adapte edebiliyorum ve bunun için çok heyecanlıyım ve geri kalanı şu anda aklımı patlatıyor. Sanırım, elbette, düşüncelerim var, biliyorsunuz. ”

Ayrı bir soruya cevap olarak, bu pozisyonu hafifçe geliştirerek, oyun hayranlarının hangi kaynak materyalden olursa olsun gösteriden hoşlanacağını düşündüğünü söyledi.

Showrunner, “Oyunları oynamıştım, ama gerçekten hikayelerimiz kitaplardan geliyor.” Dedi. “Bence çok fazla endişe var, televizyon şovu da oyun meraklıları için mi olacak? Ve kesinlikle öyle düşünüyorum. Yani, uyarlamaların nasıl çalıştığını düşünürseniz, oyunlar aynı kaynak malzemenin uyarlamalarıdır. Oyuna gelirseniz ve karakterleri seviyorsanız ve orada bulduğunuz hikayeleri seviyorsanız, gösteriyi de seveceğinizi düşünüyorum. ”

Bize ise Witcher serisini bekleyip daha sonrasında ise izlemek düşüyor. Teknoparse ekibi olarak merakla bekliyoruz. (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir