Nier Replicant ™ Ver .1.22474487139 İncelemesi

Bugün sizlere Square Enix ve Toylogic Inc. tarafından geliştirilip yayıncılığını Square Enix’in yapmış olduğu Nier Replicant ™ sürüm 1.22474487139’i inceleyeceğiz. Öncelikle oyun, piyasaya 23 Nisan 2021 tarihinde sürüldü. Oyunu incelemeden belirtmek isteriz ki oyun remake ile remastred arasında bir yapım olmuş. Oyun camiyasında birçok olumlu ve olumsuz eliştirilere maruz kalan Nier Replicant ™ Ver.1.22474487139’ı gelin beraber inceleyelim. Her zamanki gibi önce konuya değinelim. Dünyada artık canavarlar var ve neredeyse Dünyanın sonunu getirmiş bulunmaktadırlar. İnsan uygarlığı çökmüş bulunmakta.

Tüm bu durumların arasında ana karakterimiz hasta olan küçük kız kardeşinin tedavisini bulmak zorundadır. Oyunun konusundan da belli bir şekilde oyun teması genellikle kasvetli ve soluk renkler üzerine kurulu. Eğer bu serinin bir hayranı iseniz ya da seriye aşinaysanız size gayet normal gelebilir. Ama seriyi ilk defa oynayacaksanız bu tema başlarda size biraz garip gelebilir. Oynanış kısmına gelirsek 2010 yılında çıkan oyununa göre animasyonlar ve savaş sahneleri geliştirilmiş.

Bazı durumlarda hala PS3 versiyonunda oynuyormuş gibi hissetsenizde oyunun orijinal yapısı korunmuş. Harita dizaynı oyuna bilim kurgu havasını iyi katmış. Oyundaki en iyi denilebilecek şey ise oyunda bulunan sesler ve müzikler. O kadar iyi bir şekilde oyuna eklenmişler ki müzikler sayesinde oyunda bulunan eksileri görmezden gelip oyun dünyasının içine kapılıyorsunuz. Görevlere gelecek olursak ana görevleri takip ederseniz gayet tatmin edici bir içeriğe sahip. Ama yan görevleri de yapmak isterseniz tekrardan dolayı bir yerden sonra sizi sıkmaya başlayabilir.

Oyun hakkında son olarak bir görüş bildirmemiz gerekirse oyun orijinaline sadık bir şekilde yapılmış. Görüntü kalitesi muazzam derecede gelişmiş olmasada hala güzel. Eğer serinin bir takipçisi iseniz ya da böyle yapımlar ilginizi çekiyorsa gerçekten hoşunuza gidebilecek bir oyun olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir