The Fabled Woods İncelemesi

CyberPunch tarafından geliştirilip Headup tarafından yayınlanan The Fabled Woods 25 Mart 2021 tarihinde oyun piyasasında yerini buldu.

Bugün ise sizlere kısa bir anlatı öyküsüne sahip olan bu oyunu inceleyeceğiz.

Oyunun bizlerin ormanda dolaşıp araştırma yaptırarak oyunda bulunan bazı gizemli hikayeleri teker teker keşfetmemiz ve bu süreç için bu hikayelerin birbirleriyle olan bağıntılarını çözmemizi istiyor. Oyunda Lara, Sara ve Todd olmak üzere anlatıcıların olduğu üç adet hikaye bölümü bulunmakta. Bu bölümlerde ilerleyerek hikaye akışının birbirleriyle bağlantısını seyrediyorsunuz. Oyunun grafiklerine ve çevre modellemesine gelirsek The Fabled Woods biz oyunculara Nvidia’nın yeni teknolojisi olan Ray Tracing desteğine sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Oyunda hem modelleme kalitesi olsun hem de Ray Tracing olması biz oyunculara gayet güzel ve hoş bir deneyim sunuyor. Son bir değerlendirme yapacak olursak oyun bizlere gayet güzel bir görsel şölen ve seslendirme sunarken bazı olumsuz özelliklere de sahip. Örneğin oyun içi diyalogların bazen çok tek düze olması ve oyunun oynanış süresinin yaklaşık 90 dakika olması. Steam ve Epic Games’da 27 Türk Lirası’na satılan The Fabled Woods aynı zamanda İngilizceden Çinceye kadar 7 dil destekliyor. Ancak üzülerek belirtmeliyiz ki aralarında Türkçe dil desteği bulunmamakta. Tüm bunları göz ardı ederseniz The Fabled Woods sizlerin kafa dağıtabileceği kısa, çerezlik bir oyun. Bu tarz oyunları seviyorsanız The Fabled Woods’a bir şans tanımanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir