PS4 Sistem Güncellemesi 7.00 hakkında bilgiler Beta testinde açığa çıktı

Sony Interactive Entertainment, yaklaşmakta olan PS4 7.00 sistem güncellemesiyle ilgili büyük ayrıntıları ortaya koydu. Güncelleme, konsolun çevrimiçi gruplu oyunlarının oyuncu sayısını sekizden 16 oyuncuya yükseltmeyi hedefliyor. Dahası, oyuncular PlayStation Beta programına katılarak bu yeni güncellemeyi test edebilecekler.

PS4 Sistem Güncellemesi 7.00 Detayları

Parti oturumlarının kapasitesini artırmanın yanı sıra, Sony ayrıca PS4 sistem güncellemeleri yapıldığında her zaman konsolunuzu yeniden başlatmak zorunda kalmayacağımızı söyledi. Bazı güncellemeler bunun yerine indirme işleminden hemen sonra yüklenecek.

Bu en yeni PS4 sistem güncellemesi aynı zamanda kullanıcıların HDR seviyelerini de azaltmalarına izin veriyor ve bu da, HDR standardını destekleyen Netflix ve Amazon Prime Video gibi akış servislerini doğrudan etkiliyor.

Sony, PS4 sistem güncellemesi 7.00 için PlayStation Beta programı ile ilgili e-posta göndermeye başladı, bu nedenle hesabınızı kontrol ettiğinizden ve sizi bekleyen bir şey olup olmadığına bakın.

Hail hazırda herkes için yayınlanmış en yeni yama olan PS4 sistem güncellemesi 6.72, sistemin performansını artıran küçük bir güncelleme oldu. PS4 sistem güncellemesi 7.00, konsol için büyük bir güncelleme olacak, bu yüzden kesinlikle göz atmaya değer. Bir sonraki güncelleme içeriği hakkında, güncelleme tam anlamıyla hazır olduklarında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

PS4 şu anda Death Stranding, The Last of Us: Part 2 ve Ghost of 22Tsushima  dahil olmak üzere son PS4’e çıkacak son exclusive oyunlara doğru ilerliyor. Şirket, 2020 yılının başlarında PS5 için bir lansman hazırlıyor gibi görünüyor.

Yeni konsolun çıkmasına hala bir yıldan fazla zaman olsa da, PS4 oyunlarıyla geriye dönük uyumluluk, yükleme sürelerini kısaltmak için özel bir SSD, ışın izleme ve 8K dahil olmak üzere sağlam bir özellik setini destekleyeceğini biliyoruz.

Sony Computer Entertainment America’nın (SCEA) eski başkanı Jack Tretton, yakın zamanda yeni nesil konsollar konusunda konuştu ve Sony’nin, PS5 ile iyi bir konumda olduğunu, ancak şirketin PS4 ile domine ettiği piyasada, PS5 ile bu kadar rahat olamayacağını ve daha çok çalışılması gerektiğini de ekledi.

Bu arada, Sony’nin PS5 sürümünden önce yeni geliştiriciler edinmek istediği ve bunun da birden fazla istisnayla hardcore oyuncuları hedef alacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir