Samsung Galaxy A80 dayanıklılığı

Bugünlerde akıllı telefonlar iki ana konuda rekabet ediyor. Bunlardan kameralarının sayısı ve kalitesi diğeri ise çerçeve boyutları.

Samsung, açılır kameraları ve döner kameraları sıra dışı bir şekilde bir araya getiren Galaxy A80’deki her iki olayıda çözmek için oldukça benzersiz ve aynı zamanda garip bir teklif sundu. Samsung Galaxy A80, eski ve yeni tasarımları bir araya getirerek ekranların etrafındaki çerçevelerin azaltılmasından kaynaklanan sorunların bir kısmını çözdü. Bir yandan, ön kamerayı ekranın arkasına gizlemek için en yeni açılan kamera mekanizmasını kullandı. Öte yandan, aynı zamanda yüksek kaliteli kameraları kullanmakta ve aynı yüksek kaliteli kameraları öz çekim çekerken kullanmakta.

Bu yapının dayanıklılığı konusunda endişelenmek için sebep var. OPPO Find X benzer bir mekanizmaya sahipti. Bu telefon, açılır pencere mekanizmasının neden olduğu yapısal zayıflık nedeniyle YouTuber’ların ellerinde korkunç bir ölümle sonuçlandı.

Galaxy A80 flipping camera is built for abuse

İyi haber şu ki, Galaxy A80’in aynı kaderi yaşamaması. Tüm çizik, yanma ve bükme testlerinde, akıllı telefon neredeyse lekesiz kaldı. Camın sırtı biraz kopmuş gibi görünüyordu, ancak kırılmadı ya da tamamen düşmedi. Ek olarak, kamera mekanizması kendisi ne kadar güç uygulanırsa kullanılsın oldukça dayanıklı idi. Diğer bir deyişle, Galaxy A80 kolayca kırılmaz çok ilginç bir akıllı telefon. Fiyat noktası göz önüne alındığında, orta menzilli telefon, üst düzey ve pahalı amiral gemileriyle pek ilgilenmeyenler için oldukça cazip bir seçenek. Yeni açıklanan Galaxy A50’lerin beğenileri ile birlikte, Samsung’un Galaxy A serisi, sadece rakiplerine parası için koşma şansı vermekle kalmadı, hatta Galaxy S serisi için de sorun teşkil edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir