WhatsApp, eski Android ve iOS sürümleri için desteği sona erdirecek

WhatsApp, Windows Phone, eski Android ve iOS sürümleri için desteği sona erdirecek

WhatsApp, Windows Phone ve Android ve iOS’un bazı eski sürümlerinin desteğini sonlandıracağını onayladı . 31 Aralık 2019’dan başlayarak, Windows Phone için WhatsApp’ın çalışması dururken, gelecek yıl geliştirici Android ve iOS’un eski sürümlerini çalıştıran cihazları desteklemeyecek.

WhatsApp’ın 2020’den önce Windows Phone desteğini kapatmaya neden karar verdiğini merak ediyorsanız, bunun Microsoft’un mobil işletim sistemi desteğini sonlandırma kararıyla tutarlı olduğunu belirtmekte fayda var.

Diğer iki işletim sistemlerini ilgili olarak WhatsApp Android sürüm 2.3.7 ve çalıştıran cihazlarda çalışmayı durduracak yaşlı Ayrıca 1 Şubat 2020. başlayarak iOS 7 ve üstü ile çalışan cihazlar artık 1 Şubat 2020. etkili WhatsApp ile uyumlu olacak

WhatsApp bu işletim sistemleri için gelişmeyeceğinden, şu anda mevcut olan bazı özellikler son teslim tarihinden önce bile çalışmamaya başlayabilir, bu nedenle WhatsApp’ı kullanmaya devam etmek istiyorsanız daha yeni bir cihaza geçmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca, bu eski Android ve iOS sürümlerini çalıştıran bir cihaz kullanıyorsanız, şu an itibariyle yeni hesaplar oluşturamaz veya mevcut hesapları yeniden doğrulayamazsınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir