Spotify, yolculuklar için çalma listeleri oluşturmayı kolaylaştırıyor

Spotify, kullanıcıların yaklaşan yol gezileri için çalma listeleri oluşturmalarını kolaylaştıran yeni bir özellik başlattı. ‘Yolculuğunuzun Filminizi İzleyin’ olarak adlandırılan yeni araç, tüm mesafeyi kapsayacak kadar uzun bir rota tabanlı müzik çalma listesine güç vermek için Google Haritalar’dan yararlanıyor. Spotify, harita aracını, kullanıcının zevk alacağı müzik türünü almasına yardımcı olacak küçük bir sınavla eşleştirir.

Kullanıcılar yalnızca yaklaşan yol gezileri için başlangıç ​​ve bitiş noktalarını girdikten sonra Google Maps’in bu iki hedefe bağlı olarak oluşturduğu rotayı önizler. Oradan, kullanıcıların teste hangi tür müziklerin dahil edileceğini daraltmaya yardımcı olacak hızlı bir test almaları istenir.

Görünüşe göre, kullanıcılar Google Haritalar’ın seçtiği rotayı değiştiremiyor, ancak sorun değil, çünkü araç tarafından ayarlanan gezi süresini değiştirebiliyorlar.

Spotify, seyahatin çocuklarla mı, bir arkadaşla mı, arkadaşlarla mı yoksa yalnız mı olduğunu ve arabada evcil hayvan olup olmadığını soruyor. Kullanıcılardan sürüş sırasında dinleyebilecekleri favori türü seçmeleri istenecek, ‘heyecanlı’ veya ‘sakin’ gibi ‘Sürücü vibe’leri’ ile küçük bir seçenek listesindeki ‘Nihai sürüş şarkıları’ seçmeleri istenecek.

Son olarak, sınav, kullanıcının hangi araba türünü kullandığını sorar ve onlara açık sözler içeren şarkıları dahil etme seçeneği sunar. Oradan kullanıcı, ‘Yolculuk Çalma Listem’ başlığı altında sunulan çalma listesini oluşturmak için bir düğmeye tıklar. İstediği zaman başlatmasına ek olarak, kullanıcı sınavı tekrar alabilir veya çalma listesini sosyal medyada paylaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir