Steam’e yeni arayüze beta ile geçmek artık mümkün

Epic Games’in Steam’e karşı yarattığı zorluğa rağmen Valve’ın Steam bölümü, geliştiricilerin ve yayıncıların çoğu için tercih edilen dijital oyun dağıtım platformu olmaya devam ediyor. Bununla birlikte,  Steam’in oyunlara göz atarken ve ararken en iyi deneyimi sunduğu anlamına gelmez.Bu nedenle 16 yıl sonra Valve nihayet Steam’in yüzünü değiştiriyor ve denemek isteyenler bunu şimdi yapabilirler. Elbette bu durumun kendi riskleri de var.

Steam, tabii ki, sadece bir oyun kütüphanesinden daha fazlasıdır. Aynı zamanda oyun satın almak için bir mağazadır, ancak en önemlisi, daha önce hiç duymadığınız oyunları keşfedebileceğiniz bir yerdir. Steam aynı zamanda, genellikle arkadaşlarınızın nelerden zevk aldığını görmenin bir kombinasyonunu ve kendi satın alımlarınıza dayanan başlıkları öneren algoritmaları içerir.

Yeni Steam Kütüphanesi, arkadaşlarınızın etkinlikleri için sahip olduğunuz oyunlar için güncellemelerden ve etkinliklerden, oyun dünyasında gerçekleşen etkileşimli ve en son gelişmelere odaklanacak . Dikkatli bir şekilde küratörlüğünü yaptığınız koleksiyonlar için kendinize ait bir raf bile oluşturabilirsiniz. Steam, nihayetinde sadece alfabetik sıraya göre değil, kütüphanenizi istediğiniz şekilde düzenlemenize izin verecek. Oyunları bu özel koleksiyonlar arasında sürükleyip bırakabilir veya yeni koleksiyonlar oluşturabilirsiniz.

Daha önce de söz verildiği gibi Valve, yeni Steam Kütüphanesinin beta versiyonunu halka sunuyor. Beta katılım ayarınızı değiştirmek için kullanıcı ayarlarınıza gidin ve beta ayarlanıza gidin. Elbette ki ordan beta sürümünü seçmiş olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir