Unto The END incelemesi

Unto The End, 2 Ton Studios tarafından geliştirildi ve Big Sugar tarafından 9 Aralık 2020 tarihinde biz oyunculara sunuldu. Öncelikle belirtmek isterim ki Unto The End iki boyutlu, aksiyon ve macera türünde bir oyun. Bu tarz oyunları sevenler için Unto The End’i incelemeye karar verdik. Gelin beraber oyunu inceleyelim.

Unto The End’in çok karmaşık ve derin bir hikayesi yok. Oyunda karakterimiz bir portakal ağacının altında sakallı bir adamdır. Bir süre sonra bir kadın ve çocuk karakterimize bir tutam saç ve mızrak verir. Yoluna devam eden karakterimiz yolcuğu esnasında bir mağaraya düşer ve yanındaki birkaç eşya ile mağaradan kurtulmaya çalışır. Unto The End bizlere oyun boyunca başarısızlıklarımızdan öğrenerek devam etmeyi öğretir. Oyun süresince diğer benzer türlerin aksine daha sakin bir şekilde ilerleme sağlanıyor.

Bu sayede her adımınızı düşünerek ve dikkatli bir şekilde atıyorsunuz. Oyun hakkında genel olarak konuşmak gerekirse Unto The End basit bir arayüze sahip ve neredeyse hiç HUD’ a sahip değil. Grafikler gerçekten tatmin edici ve sesler sizleri havaya sokuyor. Ama kötü bir yanı ise bence animasyonlar tam oturmamış.

Oyunda eğilme, yuvarlanma, hançer fırlatma ve omuz vurma gibi animasyonlar bulunuyor. Ama dediğim gibi biraz daha animasyonlara çalışılabilirmiş. Son bir söz eklersek 2D platformlarda aksiyon ve macera oyunu oynamayı seviyorsanız ve diğer oyunlarda aksiyona bodoslama dalmaktan sıkıldıysanız Unto the End’ e bir şans vermenizi tavsiye ederim.

Unto The End’i PlayStation 4, Nintendo Switch, Xbox One, Microsoft Windows, Stadia platformlarından satın alarak oynayabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir