Pumpkin Jack incelemesi

Yayıncılığını Headup Games’in yapmış olduğu ve geliştiricisin ise Nicolas Meyssonnier’ın olduğu üç boyutlu bir oyun olan Pumpkin Jack adlı oyun 23 Ekim 2020 tarihinde piyasaya çıktı. Bizler de sizler için tek başına yapılmış olan bu oyunu inceleyeceğiz. Pumpkin Jack, öncelikle adından da anlaşılacağı gibi Cadılar Bayramı temalı bir oyun.

Oyunda Cadılar Bayramı teması çok güzel işlenmiş. Gerek çevre, gerek sesler ile bu çok güzel bir şekilde bizlere yansıtılmış. Eksiklik denilir mi bilmiyorum ama oyunda ki karakterlerin sesleri yok. İletişimler altyazılar aracılığı ile biz oyunculara aktarılmış. Buraya biz Türk oyuncular için bir parantez açmam gerekir ise o da oyunun Türkçe desteğine sahip.

Bu sayede oyunu daha anlaşılır bir şekilde oynamanız mümkün. Ancaktabi ki çevirmede küçük aksaklıklarda olmuş. Pumkin Jack’de bizleri şaşırtan bir detay ise oyunun Ray Tracing ve DLSS teknolojilerini desteklemesi. Çok büyük bir fark oluşturmasada güzel bir ayrıntı olduğunu söyleyebilirim.

Hikaye tarafına gelecek olursak bir platform oyunu için beni yeterince tatmin edemedi ve hoşuma gitmedi. Oyunda kalıplaşmış hikayelere nazaran kötü olan tarafın yanındayız. Bir iblisin hizmetkarı olarak Büyücüyü yok etmek bizim amacımız. Hikaye süresince bizi bir baykuş ile karga bize yardım ediyorlar. Oyun sürekli aynı süreçte ilerlemiyor yeri geliyor aksiyon oyunu gibi yeri geliyor bulmaca oyunu gibi oluyor.

Bu sayede kendini tekrar etme engellenmeye çalışılmış. Oyun boyunca bitirdiğimiz her bölüm sonunda karşımıza bir boss çıkıyor ve bölümü tamamladığımızda ise yeni bir silah kuşanabiliyoruz. Sorun şu ki elde ettiğiniz tüm silahların hasarı aynı. Bu olayın bizlere artısı ise savaşlara çeşitlilik katmak. Genel bir değerlendirme yapacak olursak Pumkin Jack üç boyutlu bir platform olarak ortalama seviyede. Hikaye açısından yetersiz olsada harita tasarımının uygunluğu, Ray Tracing ve DLSS teknolojilerinin bünyesinde bulundurması güzel olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir