WhatsApp Durumu yakında Facebook gibi diğer uygulamalarla paylaşım sunacak

WhatsApp durumları, mesajlaşma platformunun Instagram hikayelerine eşdeğeridir. Kullanıcılar metinleri, fotoğrafları veya videoları Durumları olarak ayarlayabilir ve 24 saat içinde otomatik olarak sona erer. Ancak yakında, diğer uygulamalar ve platformlarda gelecek vaadeden korunmaları mümkün olabilir.

Verge, WhatsApp’ın bu Durumu başka mobil uygulamalarla paylaşmanıza izin verecek yeni bir özelliği test ettiğini bildiriyor . Buna Facebook ve Instagram dahil Gmail ve Google Foto dahil. WhatsApp kullanıcılarının aynı şeyi farklı yerlerde yayınlamaları için uygun bir yol olabilir, ancak WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımı konusunda endişelerini artırabilir.

WhatsApp, Durum paylaşımının yalnızca diğer uygulamaların iOS ve Android’de kullandığı paylaşım çerçevesini kullandığını açıkça ortaya koyuyor. Hiçbir veri Facebook ile otomatik olarak paylaşılmaz ve bu iki hesap işlem sırasında birbirine bağlanmaz. Ayrıca, varsayılan olarak etkin olan bir şey yerine bir tercih etme özelliğidir.

WhatsApp ve Facebook, iki hizmet arasında veri paylaşmama sözünü kırdığı için zaten ateş altındaydı, bu nedenle bu yeni özellik, düzenleyicilerin daha yakından bakmasını sağlayabilir. Durum paylaşımı ayrıca, WhatsApp’ın 24 saat sonra yayınlananları “geri almasının” mümkün olamayacağı için artık geçici olmayacağı anlamına gelir. Olabilirse, o zaman endişelenmek için başka bir neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir