WhatsApp güncellemesi spam için Gizlilik Ayarlarını değiştirdi

Bugün bir Facebook şirketi olan WhatsApp, kendi Gizlilik Ayarlarını güncelledi. Bu, Facebook ve Facebook şirketleri tarafından yayınlanan başlıkta “gizlilik” kelimesiyle toplu olarak, sosyal ağ devinin genel imajı için bir şeyler yapmayı amaçlayan bir güncelleme dizisindeki en son güncellemedir. En son güncelleme WhatsApp Grupları içindir ve Rehberinizle ilgili olmalıdır.

Bugün WhatsApp’ın güncellemesi yeni ayarlara izin veriyor ve sistem yeteneklerini “kullanıcıların aldıkları grup mesajları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlamak için daha fazla güçlendirme” için davet ediyor. . Bugün bir WhatsApp temsilcisi “Bu, insanların gruplara yayılabilecek viral bilgiler de dahil olmak üzere istenmeyen mesajları almalarını önlüyor” dedi.

Ayar değişikliği otomatik değildir, konuşabilmeniz için kaydolmanız gerekir. Bu “yeni gizlilik ayarı ve davet sistemi”, “sizi gruplara kimlerin ekleyeceğine karar vermenize yardımcı olur” anlamına gelir.

1. WhatsApp’ı açın (iOS veya Android)
2. Ayarlar’a gidin
3. Hesap Bulun, ardından Gizlilik
4. Gruplara dokunun
5. Üç seçenekten birini seçin

Kullanılabilir üç seçenek Herkes, Kişilerim ve Dışında Kişilerim’dir. Son bit, kişilerinizin çoğunu dahil etmektir. Bu kişiler, kişiler listenizde sizi asla ilişkilendirmek istemediğiniz gruplara eklemeye devam eden birkaç goofball seçer. “Dışında Kişilerim” in önceki bir sürümü “Hiçkimse” idi, ancak WhatsApp geliştiricileri seçenekleri biraz daha çok yönlü hale getirmeye karar verdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir