Windows 10’un yeniden tasarlanması, daha renkli simgelerden oluşabilir

Microsoft görünüşte, Windows Gezgini uygulamaları için çeşitli ikonlar oluşturmakla meşgul. Dosya Gezgini’nin kendisi de dahil ve söz konusu ikonların görüntüleri çevrimiçi olarak sızdı.

Simgeler, İtalyan teknoloji sitesi Aggiornamenti Lumia (Windows Latest aracılığıyla) tarafından keşfedildi ve Twitter’da paylaşıldı ve Groove Müzik, Filmler ve TV, Microsoft Solitaire Koleksiyonu, Posta ve Takvim uygulamalarının yanı sıra Dosya’nın da yeniden tasarlanan sürümlerinden oluşuyor (masaüstündeki klasörlere ve dosyalara gözattığınız gerçek pencerelerin adı).

Gördüğünüz gibi, bunların çoğuyla ilgili fikir onlara bir Akıcı Tasarım boyası ya da bazı temiz çizgiler yalamak ve tabii ki renk eklemek (şu anda oldukça yumuşak ve düz görünümlü iki renkli simge görünüyor).

Her ne kadar Dosya Gezgini simgesinin kendisi var olan sürümden pek farklı olmasa da, yalnızca tek bir mavi renk yerine bazı farklı mavi vurgu tonları ile tat katıyor.

Aggiornamenti Lumia, yeni simgelerin yakında Windows 10 (20H1) yapılarının ön izlemesini yapmak üzere piyasaya sürüleceğini düşünüyor (2020’nin ilk yarısında bağlı olan bir sonraki büyük güncelleme – bu yıl için kalan güncellemenin sadece küçük olduğunu unutmayın) Bu, kaputun altındaki şeyleri düzeltmekle ilgili bir şey, büyük yeni özellikler getirmemek değil.

Lite’ı  bekleyin

Bunların Windows 10’a yönelik yeni simgeler olduğu varsayılmaktadır, ancak Microsoft’un işletim sistemi üzerinde hafif bir dönüşü (veya yukarıda belirtilen her ikisi de) için Windows Lite’e yönelik olma ihtimali de vardır.

Microsoft’un geçenlerde, Temmuz ayında, genel tüketim için tasarlanmamış bir Windows 10 önizleme yapısını yanlışlıkla döktüğünü ve bunun, canlı döşemeleri olmayan soyulmuş bir Başlat menüsü içerdiğini hatırlayabiliyorsunuz. Bu yüzden belki de bu yeniden tasarlanan simgeler, yeni bir Başlat arayüzüne daha geniş bir hareketle ve işletim sistemi için genel olarak daha düzenli ve renkli bir görünüme bağlanacak.

Umarım yakın bir gelecekte Windows 10 önizleme oluşturur ve bize ne geleceğine dair daha somut bir resim verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir