Xbox Game Pass vs Ubisoft UPlay Plus. Hangisi daha iyi?

Oyun endüstrisindeki hemen hemen her büyük oyuncu kendi oyun abonelik hizmetini başlattı veya duyurdu. Fransız oyun devi Ubisoft, geçen ay E3 etkinliğinde UPlay Plus hizmetini açıkladı. Microsoft, Electronic Arts ve Sony gibi diğerleri zaten abonelik hizmetlerini sunuyorlar. Microsoft’un Xbox Game Pass’ı ABD’li oyuncular arasında özellikle popüler. Yeni açıklanan Ubisoft UPlay Plus’ın ardından, hangi hizmetin daha iyi olacağı oyuncuların üzerine düşündüğü konulardan biri haline geldi.

Her iki hizmet de abonelere sabit bir aylık ücret karşılığında oyun kataloglarına erişme izni veriyor. Ekonomik durum göz önüne alındığında bu hizmetleri alırken karşımıza çıkan daha fazla dikkat edilecek özellik çıkıyor. Örneğin, yalnızca az sayıda oyun oynamayı seviyorsanız, bunları tek tek satın almak, hiçbir zaman oynayamayacağınız çok geniş bir oyun kütüphanesi için aylık ücret ödemekten daha iyi bir seçim olabilir.

Hangi servis hangi cihazlarda desteklenecek

Xbox Game Pass almak için bir Xbox Live hesabına ihtiyacınız var. Abonelik hizmeti, Xbox One, Xbox One S, Xbox One X ve Windows PC kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Windows PC için Xbox Game Pass, “100’ün üzerinde yüksek kaliteli PC oyununun küratörlüğünde bir kitaplık” sunuyor. Aylık abonelik ücretini ödemeye devam ettiğiniz sürece bu cihazlarda istediğiniz kadar oyun indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Ubisoft UPlay Plus, 3 Eylül‘den itibaren PC platformunda indirimli olarak kullanıcılara sunulacak. Oyuncular, Ubisoft oyunlarını bilgisayarlarında gönül rahatlığıyla indirip oynayabilecekler. Ubisoft, 2020’de Google Stadia akış servisine de teklif verecek. UPlay Plus’ı Google Stadia’da kullanmak istiyorsanız, her iki abonelik servisine de ödeme yapmanız gerekecek. Ubisoft’un popüler oyunlarının birçoğunun, isterseniz kişisel olarak satın alabileceğiniz Stadia’yada yayınlanacağı da doğrulanan bilgiler arasında.

Oyun Kütüphanesi…

Microsoft’un Xbox Game Pass’ı, Xbox ekibi tarafından önerilen, 200’den fazla kitaptan oluşan inanılmaz bir kütüphaneye sahiptir. Ancak Microsoft bu kütüphaneye yeni oyunlar ekledikçe bazılarını kaldırabileceğini de açıkladı. Game Pass aboneleri, üyelere özel fiyat üzerinden herhangi bir oyunu satın alma seçeneğine de sahip olacaklar. Kütüphanede bulunan oyunlar ise Microsoft’un kendi stüdyoları olan Capcom, Warner Bros, 2K, Bethesda, Sega, Deep Silver ve diğerlerinin başlıkları yer alıyor.

Aboneler aylık üyelik aldıktan sonra oynamak için bu oyunları indirmek zorunda olacaklar. Xbox Game Pass kütüphanesinde dikkat çeken bazı başlıklar arasında Wolfenstein 2, Metro Exodus, Dead Rising 4, Astroneer, The Outer Wilds ve Hollow Knight sayılabilir. Wasteland 3 ve Gears of War 5 gibi yaklaşmakta olan oyunlar da Xbox Game Pass aboneliğinin bir parçası olacak.

Ubisoft, Assassin Creed, Far Cry, Just Dance, Prince of Persia, The Division 2, Rainbow Six Siege ve Tom Clancy’s gibi delice popüler oyunların geliştiricisi. Ubisoft UPlay Plus aboneliği, Ubisoft’un kütüphanesindeki bu oyunlara ve diğer oyunlara erişiminizi sağlayacak. Aboneliğin bir parçası olarak tüm DLC’lere, genişletmelere ve otomatik güncellemelere erişebileceksiniz.

Abonelere “yeni oyunlara en erken erişim hakkı” verecek. Ubisoft’un Ghost Recon Breakpoint ve Watch Dogs: Legion gibi oyunların beta sürümüne ve erken erişim sürümlerine herkesten önce erişeceksiniz. Aboneler 5 Eylül’deki Ghost Recon Breakpoint beta sürümüne ve bu yıl 1 Ekim’deki erken erişim sürümüne dahil edilecek.

Ücretlendirme..

Xbox Game Pass, Ubisoft UPlay Plus’tan daha uygun fiyatlı olarak Ayda 10 dolar olarak fiyatlandırıldı. Ancak, Game Pass’ın PC versiyonunda Xbox One kütüphanesinden daha az oyun var. Eğer bir Xbox konsoluna ve bir PC’ye sahipseniz, Xbox Game Pass Ultimate için aylık 15 $ ödemeniz daha iyi olacaktır. Böylelikle Game Pass ile sunulan tüm oyunlara erişebilirsiniz.

Xbox Game Pass Ultimate, hem konsollar hem de PC’ler için abonelikler içeriyor. Bunun da ötesinde, Xbox Live Gold’a ekstra ücret ödemeden erişebilirsiniz. Xbox Live Gold, çevrimiçi çok oyunculu oyunlar oynamak için gereklidir.

Ubisoft UPlay Plus servisi ayda 15 dolar olarak piyasaya katılacak. 3 Eylül’de piyasaya sunulacak olan hizmete 15 Ağustos’tan önce kayıt olan kişiler bir aylık ücretsiz erişim hakkına sahip olacak. Şirket ayrıca oyun içi karakterler için erken abonelere Ghost Recon: Breakpoint Atmosphere Amblemi ve Watch Dogs: Legion Ubisoft şapkasını hediye ediyor.

Ubisoft’un servisi rakiplerinden daha pahalı. Ancak asıl değeri, gelecek oyunların beta sürümüne ve erken erişim sürümlerini oynatmaya izin veriyor olmasında yatıyor. Ancak ayda 15 dolar ödemek büyük bir sorumluluktur. Bu nedenle satın almadan önce kendinize Ubisoft oyunlarının ne kadar büyük bir hayranı olduğunuzu sormalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir