YouTube tepkilerden sonra mevcut kanal doğrulama rozetlerini silmeyecek

Perşembe günü, YouTube destek web sitesini, şirketin kanalları doğrulama şeklindeki büyük değişikliklerle ilgili ayrıntıları içerecek şekilde güncelledi. O sırada, YouTube, yalnızca 100.000 aboneye sahip olmanın, doğrulanmak için artık yeterli olmayacağını ve doğrulanan bazı kanalların sonuç olarak durumlarını kaybedeceğini söyledi. Yaratıcılar, değişiklikten memnun değillerdi, yumuşak bir şekilde ifade ettiler ve YouTube zaten değişikliğinin bir kısmını tersine çeviriyor.

Şirket, Cuma günkü YouTube blogunda yayınlanan bir yayında, güncellenmiş doğrulama sürecine büyük ölçüde olumsuz yanıt verdiğini kabul ederek, bu programda iyileştirmeler yapmaktadırlar.

Bunun ışığında, şirket zaten doğrulanmış rozeti içeren kanalların onları tutmasına izin vereceğini belirterek yeni planını güncelliyor. Buna ek olarak, YouTube, onaylama için başvuruları gelecek ayın sonuna kadar yeniden açacağını ve uygun hesapların doğrulanmış bir rozet için başvuru yapma olanağını iade edeceğini belirtti.

Şirket, 100.000 abone işaretini aşmanın hala bir hesabın doğrulama için başvuruda bulunabilmesi için yeterli olduğunu belirtti. Bununla birlikte, hesap uygulandığında, hesabın orijinal olup olmadığını (dokümantasyon veya diğer ayrıntılarla kanıtlanması gerekebilecek bir şey) olup olmadığını ve tamamlanmış olduğunu da dikkate alır.

‘Tamamlandı’ ifadesiyle YouTube kanalın halka açık olması ve bir açıklama, simge ve içerik gibi şeylerle tamamen dolması ve ayrıca platformda etkin olması gerektiği anlamına gelir. Bir hesabın bu gereksinimleri karşıladığını varsayarsak, doğrulanmış durumu alır. Doğrulama rozeti için yeni tasarım, bu son değişikliklerden dolayı 2020 yılına kadar ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir