Yeni Google Maps güncellemesi

Google Haritalar, Arama’nın yanı sıra, bugünlerde alınması kolay olan hizmetlerden biri ancak çevreyi nasıl dolaştığımız konusunda dünyayı değiştiren bir etkiye sahip. Elbette mükemmel olmaktan uzak, ancak Google deneyimi mümkün olduğunca zahmetsiz ve keyifli hale getirmek için henüz durmadı. Aslında, birkaç önemli özellik, özellikle elektrikli otomobil sürücüleri için hayatı kolaylaştırmak üzere tasarlanan Haritalar’ın Android uygulamasına geldi veya hala geliyor.

Google maps, Android sürümünde binaların 3B oluşturucusunu sundu ve bu sayede kullanıcıların Google’ın teknik kabiliyetini gösterirken yerlerin nasıl göründüğü hakkında bir fikir edinmelerini sağladı. İlk birkaç yıl şaşırtıcı ve eğlenceli geçti ama sonunda yorucu oldu. Aynı zamanda, özellikle de daha az güçlü donanımı olan cihazlar için bir kaynak sıkıntısı idi.

Ne yazık ki, bunu kapatmanın bir yolu yoktu, en azından uygulamanın 10.28 sürümüne kadar. Artık haritadaki katmanlar simgesine dokunup 3D görünümü istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz. Özellikle araba kullanırken olduğu gibi haritayı yukarıdan aşağıya bakarken çok faydalıdır.

Araba kullanmaktan bahsettiğimizde elektrikli arabalar gittikçe daha popüler hale geliyor, ancak şarj noktaları bulamıyor. Google Haritalar, sürücülerin arabaları ve tercihleri ​​göz önüne alındığında en uygun ve en uygun istasyonu bulmalarına yardımcı oluyor, ancak sürücüler gerçekten ücretlendirme için ödeme yaparken uygunsuz bir şekilde başka bir uygulamaya geçmeleri gerekiyor.

Sürüm 10.30 veya üstü, kullanıcıların doğrudan Google Haritalar’ın kendisinden EV ödemesi için ödeme yapmasına izin verebilir. Bu özellik hala mevcut değil veya görünmüyor ve Google muhtemelen kurulumla ilgili araç üreticileriyle pazarlık etmeye çalışıyor. Bunu yaptıklarında, tüm tarafların bu konuda bazı yüksek sesler çıkarmasını bekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir