PS5’e çıkacağını bildiğimiz oyunlar!

PlayStation 5 in 2020’ye kadar piyasaya çıkmayacağını zaten biliyoruz. Ancak Sony’nin yeni nesil konsolunda bekleyebileceğiniz oyunlar hakkında bizlere biraz fikir vermeye başladı. Bu PS5 oyun listesindeki başlıklar %100 doğrulanmadı. Ancak bu oyunların PS5’e çıkacağını iddia etmek için elimizde çok güçlü kanıtlar var.

İlk önce yeni bir Resident Evil oyunu ile başlayalım. Bir iddiaya göre Capcom, Resident Evil’ı geliştiren ekibin isteği doğrultusunda “Geliştirilmekte olan bir oyunu denemek için test uzmanları aranıyor.” şeklinde bir ilan yayınladı. Oyunun adı, konusu, karakterleri gibi belli başlı özellikleri hakkında henüz hiçbir şey bilmememize rağmen, bu ekibin bir oyun geliştirdiğini biliyoruz ve bu oyun henüz erken geliştirme aşamasında. Bu nedenle muhtemelen Capcom’un üzerinde çalıştığı bu oyun PS5 oyun listesinde yer alacak. Ancak PS4 gibi önceki nesil konsollarda da kullanılıp kullanılamayacağı konusunda bir bilgiye sahip değiliz.

Kotaku’nun haberine göre de Call of Duty: Black Ops 5’in 2020 de piyasaya çıkarılacak şekilde üzerinde çalışmalara başlandığı söyledi. Bu da PS5 ve Xbox Scarlett ile birlikte çıkabileceği anlamına geliyor. Black Ops 5’in konusunun Soğuk Savaş olması ve savaşın olduğu alanın ise Vietnam ile birlikte bir çok ülkeyi içermesi bekleniyor.

CD Projekt Red geçen yıl, Xbox Scarlett ve PS5 gibi yeni nesil konsollar için Cyberpunk 2077 üzerinde çalıştıklarını söyledi. Oyunun “çok güçlü bir gelecek ekipmanı kullanmak için tasarlandığını” söylediler. Yeni konsolların’da SSD’ile çalışması ve Ray Tracing (Işın İzleme) teknolojilerini desteklemesi, oyunun yeni konsollara çıkacağı anlamına geliyor. Cyberpunk 2077’nin Nisan 2020’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Horizon Zero Dawn 2’nin, ilk oyunu gibi PlayStation’a özel bir oyun olması bekleniyor. Ancak ne zaman çıkacağına dair henüz bir bilgi bulunmuyor. Bir çok oyuncu, bu oyunun PS5 ile birlikte ya çıkarılacağını ya da duyurulacağını düşünüyor. Yeni nesil güçlü donanım, özellikle geleneksel bir sabit disk yerine bir SSD’ye sahip olacak olan bir konsolda oynandığında, bu oyunu daha da çekici hale getirecektir.

Diğer iki oyun başlığı ise Bethesda’dan geliyor. Starfield ve The Elder Scrolls 6’nın onaylandığı ancak henüz bir lansmanda duyurulmadığı iddia edildi. Starfield uzayda belirlenmiş tek oyunculu bir RPG oyunu olacak ve bunun çıkış tarihi belirsiz olsa da en az 2020 yılına kadar çıkması beklenmiyor. Elder Scrolls 6, Starfield’dan daha sonra çıkacak şekilde onaylandığı iddia edildi. Her iki oyun da muhtemelen PS5 oyunları listesinde olacak gibi görünüyor.

GTA 6’nın ise akıbeti hakkında hiç bir bilgi yok. Rockstar games hala GTA 5 Online üzerinden çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu nedenler yeni oyunları için ellerini çabuk tutmak yerine, yeni oyunlarını daha mükemmel yapmak için çokça zamanları var gibi duruyor. Bu nedenle GTA 6 çıktığı zaman kesinlikle yeni nesil konsollarda oynanabilir olacaktır.

God of War 2’de henüz çıkış tarihi ya da geliştirilme aşaması onaylanmayan oyunlar arasında. Ancak geçtiğimiz günlerde Sony, God of War geliştirici ekibine çok fazla çalışan kattı. Bu nedenle bu oyununda henüz başlanmadıysa bile, yakın zamanda geliştirme aşamasına başlanacağını düşünüyoruz. Haliyle GoW2’de yeni nesil konsollarda oynanabilir olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir