Google'ın Wear güncellemesi pil ömrünü artırıyor

Google’ın Wear OS güncellemesi ‘H’, smartwatch pil ömrünü artırıyor

Ayrıca kapatma işlemini kolaylaştırır

Eylül ayında Google’ın, Wear OS için bir sistem güncellemesi sunması, daha temiz bir arayüz, Google Asistan desteği ve yenilenen bir Google Fit uygulaması eklemesiydi. Daha çok kozmetik olan bu güncelleme, Google destekli akıllı saat kullanımını kullanmaktan keyif aldı.
Google, önümüzdeki aylarda işletim sisteminin dört temel yönünü değiştirecek olan İşletim Sistemi’ne geçmenin önümüzdeki aylarda “H” olarak adlandırılan yeni bir güncellemenin yayınlanacağını duyurdu.

Yeni sesli Kelimesi ‘Koruma’ dır

Güncellme sonrasında ana değişim, giyilebilirliğin pil ömründe bir gelişmedir. Google, Pil Tasarrufu Modunu yalnızca pil seviyesinin% 10’un altına düştüğünde yalnızca geçerli zamanı göstermek için yeniden işledi. Bu yeni Pil Tasarrufu Modunu açmanızın, akıllı saatinizi bir saat uyku hale getireceği anlamına gelir.
Pil gücünü daha da genişletmek için, yeni güncelleme, giyilebilir cihazların hareket algılamasını geliştirir. Cihaz 30 dakika boyunca aktif değilse, pil tasarrufu için otomatik olarak “derin uyku modu” na geçecektir.

Akıllı hamleler yapmak

Google Wear OS’ın yeni güncellemesi olan H’nin getirdiği sistem güncellemesinin pil ömrüyle ilgili olmadığı diğer iki değişiklik. Bunlardan ilki, cihazdaki herhangi bir uygulamada kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayan bir Akıllı Uygulama Devam Etme özelliğidir.
Google, bunu iki adımlı bir süreç haline getirerek bunu kolaylaştırdı. “Güç kapalı” seçeneğini bulmak için ayarlar menüsünü taramak yerine, İşletim Sistemi güncellemesi ‘H’, kullanıcıların güç düğmesini basılı tutarak ve ekranda “güç kapalı” veya “yeniden başlat” seçerek cihazı kapatmasına izin verecektir.
Google, yeni güncellemeyle ilgili bildirimin “önümüzdeki aylarda” cihazlarda görünmeye başlayacağını, ancak güncellemenin uygunluğunun smartwatch üreticisi tarafından belirleneceğini söylüyor.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir