Samsung Galaxy cihazınızın ses kalitesini nasıl arttırabilirsiniz ?

Düşük ses seviyesini ve diğer ses sorunlarını düzeltin.

Samsung Galaxy cihazınızın ses kalitesini anında nasıl artırabilirsiniz?
Samsung Galaxy serisindeki telefonlar, şu anda dünyanın en iyi telefonları olabilir, ancak cihazların en iyi ilk izlenimi bırakmadığı bir alan varsa, o da özellikle ses çıkışlarının kalitesinde HTC ve iPhone gibi markalarla rekabet etmek.

Müzik çalma performanslarını hayal kırıklığına uğratıcı olarak nitelememize rağmen, Galaxy serisindeki telefonların varsayılan ses ayarları, en iyi şekilde biraz “vanilya” ve sessiz olsa bile – tam ses seviyesinde “işlevsel” olarak tanımlanabilir.

Daha da kötüsü, kablosuz kulaklıklarda, çoğu kullanıcı, sesin fazla düşük kaldığını, müziğin dinlenemez hale geldiğini söylüyor.

Samsung’un amiral gemisi telefonlarından birine başka bir el telefondan geçiş yaptıysanız ve ses performansının eksik olduğunu tespit ettiyseniz, dinleme deneyiminizi yalnızca birkaç dakika içinde önemli ölçüde geliştirmenin bir yolu vardır – ihtiyacınız olan tek şey sessiz bir oda ve bir çift kulaklık…

İşte Samsung cihazınızın ses kalitesini kablolu veya kablosuz kulaklıklarla nasıl hızla arttıracağınız.

Cihazınızın sesini kulaklarınıza göre düzenleyin

Herkesin kulakları farklıdır, bu nedenle kusursuz bir işitme duyunuz olsun ya da yıllarca yüksek sesle konserlere katılmış olan biriyseniz, benzersiz kulağınıza göre ayarlanmış ses ayarlarının olması, müzik dinleme deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmanız için çok önemlidir.

Samsung bunu biliyor; bu yüzden cihazlarının gelişmiş ayarlarına Ses Kişiselleştirme bölümü eklemeyi tercih etti.

Sizin için doğru sesi bulabilecek olan Sesi Uyarla seçeneğine ulaşmak için Ayarlar’a, ardından ‘Sesler ve titreşim’ veya ‘Sesler ve bildirimler’ seçeneğine gidin ve ardından ‘Ses kalitesi ve efektleri’ üzerine dokunun.

Telefonunuza bağlı olarak, burada bir dizi ayar göreceksiniz, ancak bu eğitimin iyiliği için her şeyi olduğu gibi bırakın ve Sesi Uyarla’ya gidin.

Bip Sesi

Öncelikle, istediğiniz kulaklık veya kulaklık setini almalı ve sesinizi uyarlamaya başlamadan önce sessiz bir odaya gitmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra, “Başlat” a basın.

Her kulağınızda bir dizi çok sessiz bip sesi duyulmaya başlanacak. Telefon size bip sesini çalarken duyup duymadığınızı soracaktır.

Tek yapmanız gereken, işlem tamamlanana kadar ‘evet’ veya ‘hayır’ demenizdir. Ekranın altında bir ilerleme çubuğu görüntülenir ve bu işlem size ne kadar uzun süreceği konusunda bir fikir verir.

 

İşlemi sürdürürken, verdiğiniz cevaplara cevaben ekranınızdaki grafiğin değiştiğini fark edeceksiniz. Grafikteki işaretler, her bir kulağınızın yüksek ve alçak tonlara, iyi ile mükemmel bir ölçekte nasıl tepki gösterdiğini not almaya başlayacaktır.

Eğer bir kulakta işitme duyunuz diğer kulaktan daha iyiyse, telefonunuz her kulaklığın ses seviyesini eşitlemek için seviyelerini ayarlayacaktır.

Bu işlemin sonunda, telefonunuz size arama yaparken hangi kulağı kullanmayı tercih ettiğinizi soracaktır. Sizin için tarafı seçin ve devam edin.

İşlem bittiğine göre, her kulağa ayrı ayrı önizleyebileceğiniz ve ardından her iki kulağı birlikte dinleyebileceğiniz bir müzik parçası verilecek.

Müzik dinlerken, telefonunuzun varsayılan ses ayarları ile kendiniz için henüz yarattıklarınız arasındaki farkı anında duymak için Orijinal ve Kişiselleştirilmiş Seçenekler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Her şey doğru tamamlandıysa, şimdi ses seviyesinde ve ses kalitesinde ciddi bir gelişme farkedebiliyor olmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir