Yapay zeka konusunda en yenilikçi 10 şirket

Büyük ve küçük şirketler, daha iyi bir müşteri deneyimi sunmak için yapay zekayı (AI) ve ürün ve hizmetlerinde makine öğrenimini kullanıyor. Finans, sağlık, iletişim, ulaşım, yarı iletkenler ve diğerleri sektörlerde AI kullanımı hızla artıyor. Fast Company‘ye göre, 2019’daki en yenilikçi 10 AI şirketine bakacağız.

Fast Company kısa süre önce, “hem endüstri hem de kültür üzerinde en derin etkiyi yaratan” ve bu “değişken dünyada” gelişen en yenilikçi şirketlerin listesini hazırladı. Yapay zeka henüz başlangıç ​​aşamasında. Bill Gates yapay zeka hakkında, “hem umut verici hem de tehlikeli” yorumunda bulundu. Hayatımızı iyileştirmeye yardımcı olabilir, ancak olumsuz etkilerini sınırlandırmak için düzenlenmesi gerekir.

Fast Company’ye göre, yapay zeka sektöründeki en yenilikçi şirketler:

10- Tally

San Francisco merkezli Tally, kullanıcıların kredi kartı borçlarını yönetmelerine ve ödemelerini yapmalarına yardımcı olan otomatik bir uygulama sunuyor. Kullanıcının kredi kartı borçlarına tahsis etmesi gereken doğru para miktarını bulmak için AI algoritmalarını kullanır. Ayrıca tavsiyelerini de uygular. Kredi kartlarınızı uygulamaya, telefonunuzun kamerasını kullanarak tarayarak ekleyebilirsiniz. Uygulamanın yıllık yüzde oranı ve döner bakiye dayalı kredi kartlarına öncelik verir.

9- Bowery Farming

2014 yılında kurulan Bowery Farming, yapay zeka kullanarak tarımda devrim yaratıyor. İç mekan çiftçiliğini geliştirmek için AI, robotik, ışık ve kameraları kullanır ve sonuç olarak insanların daha kaliteli yiyecek yemelerine yardımcı olur. Yüksek teknolojili depolarında bitkilerin tam olarak nasıl büyüdüğünü kontrol eden bir AI geliştiren Bowery Farming, çiftliklerini işletmek için BoweryOS adlı bir işletim sistemine sahip. Bu sistem, Yazılım kameralardan ve diğer sensörlerden veri toplar ve daha sonra farklı bitkilerin büyümesi için doğru ortamı öğrenmek ve sağlamak için AI kullanır.

8- Recursion Pharmaceuticals

Salt Lake City merkezli, Recursion Pharmaceuticals, klinik aşamada bir biyoteknoloji şirketidir. Şirket, deneysel biyolojiyi yapay zeka ve otomasyonla birleştirerek yeni ilaç keşfi için yenilikçi bir yaklaşım kullanıyor. 2015 yılında kurulan şirket, 50’den fazla ilaç programı üzerinde çalışıyor. AI kullanmadan önceki ilaç keşfini ve geliştirmeyi, AI teknolojisi ile birlikte her zamankinden daha hızlı hale getirmeyi amaçlıyor. Geçen yıl USFDA, serebral kavernöz malformasyon adı verilen genetik bir hastalığın tedavisi için şirketin AI yardımı ile bulduğu bir ilacı tedavilerden birini olarak onayladı.

7- Grammarly

2008 yılında kurulan Grammarly, çevrimiçi gramer kontrolü, intihal tespiti ve yazım denetimi için yapay zeka kullanır. İletişiminizi daha net, özlü ve başarılı hale getirmek için yazılım yazınızı 250’den fazla kuralla kontrol eder.

6- Conversica

California merkezli Conversica, işletmeler için AI destekli konuşma asistanları sağlar. Microsoft ve AT&T dahil 1.200’den fazla şirket Conversica’nın AI asistanını, müşterileri takip etmek ve otantik, kişiselleştirilmiş görüşmelerde bulunmak için kullanıyor. AI asistanının, müşterileri daha hızlı anlamasına yardımcı olmak için doğal dil üretimi (NLG), doğal dil anlayışı (NLU) ve makine öğrenimini kullanılıyor.

5- Drive.AI

Mountain View, California merkezli Drive.AI, dünyanın en yenilikçi AI şirketlerinden biridir. Kendi kendine sürüş otomobil sistemleri yapmak için AI kullanan şirket, özerk araçlarda güvenlik sürücüsünü tekerleğin arkasından çeken ilk şirketlerden biriydi. ABD’deki iki şehirde isteğe bağlı olarak kendi kendine sürüş otomobil hizmetleri sunmaktadır.

4- HeartFlow

HeartFlow, koroner arter hastalığını (CAD) test etme ve tedavi etme yöntemimizde devrim yapmak için AI ve derin öğrenmeyi kullanan bir tıbbi teknoloji girişimidir. Doktorların, bir hastanın koroner arterlerinin ne kadar tıkalı olduğunu tespit etmelerini sağlayan non-invaziv testini yapar. HeartFlow’un yöntemi, kan akışını ölçmek için kalbe kadar bir kateter geçirmeyi içeren mevcut testlerden çok daha iyidir. HeartFlow Analistleri, hastanın kalbinin 3B modelini geliştirir ve blokajın kan akışı üzerindeki etkisini analiz etmek için AI kullanır. Doktorların invaziv cerrahi olmadan tedavi tasarlamalarını sağlar.

3- Deserve

Deserve, dünyadaki en yenilikçi AI şirketleri arasında yer almayı hak ediyor. Makine öğrenimini kullanan genç yetişkinler için “daha ​​adil kredi ürünleri” yaratır. Çoğu genç yetişkinin kredi geçmişi yoktur, bu da kredi kartı almalarını zorlaştırır. Hak etme, bir kişinin güvenilirliği, okul eğitimi, disiplini ve kazanma potansiyelini temel alarak geri ödeme kabiliyetini öngörür. sonuç olarak bu özellikleri de göz önüne alarak bir kişinin kredi hakkına eğer sahip olabilecekse olmasını sağlar.

2- HiringSolved

HiringSolved, işe alımları daha hızlı, daha iyi ve daha fazla insan yapmak için AI ve makine öğrenmeyi kullanır. Şirket, Recruiting Yapay Zeka (RAI) adında bir AI ses asistanı yarattı ve bu işverenlerin belirtilen standartlara sahip adayları aramak için daha az zaman harcamasını ve onlarla iletişim kurmak için daha fazla zaman geçirmesini sağladı. AI araçları, Microsoft ve Dropbox gibi müşterilerinin işe alım zamanının% 30’una varan oranda tasarruf etmesine yardımcı oluyor.

1- Nvidia

Nvidia, 2018’deki altıncı sıradan bu yılın sıralamasında en üst sıraya yükseldi. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, konsollar ve diğer cihazlar için grafik işlemciler yapan Nvidia, Turing GPU mimarisinde ilk sırayı aldı. Bu mimari, bilgisayar grafiğindeki gerçekçiliği arttırır ve gerçek zamanlı ışın izlemeyi mümkün kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir