YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Mı?

Bilindiği üzere YKS tercihleri geçtiğimiz günlerde sona erdi. Tüm öğrenciler merakla gelecek olan açıklamayı bekliyorlar. Peki açıklama ne zaman yapılıcak?

2019 YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Önceki senelere bakıldığında yapılan incelemeler bizlere bu seneki tercih sonuçlarının 15 Ağustos tarihinde açıklanabileceğini gösteriyor. Ancak biz bu yıl açıklanacak olan sonuçların biraz daha erken, 11 Ağustos gelmeden açıklanacağını düşünüyoruz. Bu haberimiz yeni bilgiler edindiğimizde güncellenecektir. Takipte kalmayı unutmayın.

ÜNİVERSİTE EK YERLEŞTİRME TARİHLERİ BELLİ OLDU MU?

Açıklanan günler arasında bazı mazeretlerinden dolayı ÖSYM’ye işlemlerini iletemeyen adaylar bu tarihin açıklanmasını bekliyor. Önceki yıl 7-14 Ağustos da yapılan tercihler 31 Ağustos da açıklanmıştı. Bu yıl ise 15-19 Ağustos tarihleri arasında açıklanması düşünülüyor.

NEDEN 15 AĞUSTOS’DAN ÖNCE AÇIKLANABİLİR?

Önceki yıl yapılan tercihler ile açıklama arasında ki farkı düşününce bu yıl yapılan tercih zamanını 15’ine yakın bir tarih olabileceğini düşünüyoruz. Ancak ÖSYM, bu sene 9 günlük tatil girmeden sonuçları açıklamak isteyebilir. Bu haberimiz yeni bilgiler edindiğimizde güncellenecektir. Takipte kalmayı unutmayın.

 

Oturum, Bilim, Piktogram, Yorgunluk, Çalışmalar

 

 

 

 

Geçen yıl 7-14 ağustos tarihlerinde alınana tercihlerin sonuçları 31 Ağustos’ta açıklanmıştı. Bu yıl daha erken alınan tercihlerin sonuçlarının 15-19 Ağustos tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir