Android Telefonlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Etkinleştirilir?

Android cihazınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, Android’in Geliştirici Seçeneklerine bakmanız işinizi görebilir.

Geliştirici Seçenekleri menüsü, gerçekten eğitimli profesyoneller için olan çeşitli öğeler içerir. Ne olduğunu bilmiyorsanız, lütfen hiçbir ayarı değiştirmeyin.

Geliştirici Seçeneklerini neden etkinleştirmelisiniz?

Adından da anlaşılacağı gibi, Geliştirici Seçenekleri, bir uygulama geliştiricisine ürünlerini optimize etme ve hataları izleme konusunda yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir dizi araç ve ayardır. 

Eğer biraz inceltme yapmak istiyorsanız, Geliştirici Seçenekleri’nde bazı harika özellikler var. Kullanıcı, CPU ve RAM işlemlerine daha derinlemesine bakabilir, arka plan işlemlerini sınırlayabilir, uygulamaları bölünmüş ekran moduna zorlayabilir, gelişmiş yeniden başlatma seçeneklerine erişebilir, animasyonları hızlandırabilir ve daha fazlasını yapabilir. Ayrıca, özel ROM’ların kurulmasını sevenler için de önemli bir araçtır.

Geliştirici Seçeneklerini nasıl etkinleştirirsiniz?

Kullandığınız cihaza ve yazılıma bağlı olarak bazı farklılıklar bulabilirsiniz. Diğer üreticiler ayarları farklı düzenleme eğiliminde olabilirler. İlerlemeden önce bahsedilen farklılıklara bakın, ancak sürecin genel hali aynı olmalıdır.

  1. Ayarlar uygulamanızı açın.
  2. Telefon hakkında bölümüne dokunun.
  3. Aşağı doğru kaydırın ve Yapı numarası girişini bulun.
  4. Derleme numarasına art arda dokunarak başlayın. Belirli tıklama sayısında bir geliştirici olacağınızı bildiren bir mesaj açılacaktır. İşlem tamamlanana kadar dokunmaya devam edin.
  5. PIN numaranızı girmeniz istenilebilir.
  6. Ayarlar menüsüne geri döndüğünüzde şimdi Geliştirici Seçeneklerini göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir