Chrome artık doğrudan telefonunuza numaralar gönderebilir

Google, Chrome’da, masaüstü tarayıcıdan telefonunuza bir telefon numarası göndermeyi mümkün kılan yeni bir özelliği test ediyor.

Telefonunuzda internette gezinirken ve bir telefon numarasıyla karşılaştığınızda, bir arama yapmak bağlantıya dokunmak ve arama düğmesine basmak için basit bir konudur, ancak masaüstünde gezinirken o kadar kolay değildir. Yeni seçenek, manuel olarak bir sayıya dokunmanızdan – ve potansiyel olarak yanlış çevirmeden – sizi kurtarmalıdır.

Şu anda Chrome 78 Beta’da mevcut olan özellik, Google’ın bir cihazdan diğerine sekme gönderme ve cihazlar arasında içerik kopyalayıp yapıştırma özelliğini tanıttıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor.

Bir numara nasıl gönderilir?

Yeni numara paylaşma seçeneği de benzer şekilde çalışıyor. Masaüstünde Chrome’da köprülü bir telefon numarasıyla karşılaştığınızda, tıklamanız yeterlidir ve yeni bir ‘Cihazlarınızdan ara‘ menüsü, bağlı el cihazlarınızdan hangisinin gönderileceğini seçmenize izin verir.

Aynı seçeneğe erişmek için köprülü olmayan herhangi bir sayıya sağ tıklayabilirsiniz. Numara telefonunza iletildikten sonra, aramayı yapmak için tek bir dokunuş yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir