Kordsa’ya Pirelli’den “En İyi Tedarikçi Ödülü”

Kordsa, Pirelli’nin, global yaygınlık ve hizmet düzeyi kriterleri açısından yaptığı değerlendirme sonucunda “En İyi Tedarikçi” ödülüne layık görüldü.

Kordsa, Pirelli tarafından yapılan değerlendirme kapsamında “En İyi Tedarikçi” olarak seçildi. 2014 yılından itibaren sistematik bir şekilde sürdürülebilirlik çalışmalarını faaliyetlerinin merkezine koyan ve sürdürülebilirliğin ilk adımını kendi sürdürülebilirliğini sağlamak olarak gören Kordsa, tedarikçileri için de kapsamlı bir sürdürülebilirlik değerlendirmesi gerçekleştiriyor. Tüm tedarikçi ve iş ortaklarının Kordsa İş Etiği Kuralları temel alınarak hazırlanan İş Etiği Beyanı ile uyumlu çalışmalarını talep eden Kordsa, tedarikçilerinin çevresel ve sosyal etkilerini de değerlendiriyor.

Kordsa ile uzun yıllardır iş ilişkisi bulunan lastik devi Pirelli de benzer bir değerlendirmeyi ürün ve hizmetlerin kalitesi, hız, sürdürülebilirlik, inovatif yaklaşım, global yaygınlık ve hizmet düzeyi kriterlerini baz alarak kendi tedarikçileri için yürütüyor. Pirelli’nin değerlendirmeleri sonucunda Kordsa, tedarikçilerini seçme ve değerlendirme kriterleri, iş gücü ve insan hakları, iş sağlığı ve güvenliği, çevresel koruma, etik ve yönetim uygulamaları alanlarındaki beklentileri gibi konularda, sürdürülebilirlik ekseninde “En İyi Tedarikçi” ödülüne layık görüldü.

Ödülü, 25 Eylül’de Milano’da Pirelli Genel merkezinde gerçekleşen ödül töreninde Pirelli’nin Operasyonlardan sorumlu Genel Müdürü Andrea Casaluci’nin elinden alan Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, törende yaptığı konuşmada aldıkları bu ödülden büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirerek, sözlerine şöyle devam etti: “Kordsa olarak ‘Yaşamdan İlham Alıyoruz, Yaşamı Güçlendiriyoruz’ mottosuyla çıktığımız yolda her kararımızın ve her yatırımımızın arkasında sürdürülebilir teknolojiler üretme hedefi yatıyor. Sürdürülebilirliğin ilk adımını, kendi sürdürülebilirliğini sağlamak olarak görüyoruz. Sadece kendi içimizde sürdürülebilirlik çalışmalarına ağırlık vermek bu hedef için yeterli değil. Tedarikçilerimizin de belirlediğimiz sürdürülebilirlik yol haritamıza paralel ilerlemeleri önemli. Bu ödül, bu amaçla ortaya koyduğumuz tedarikçi değerlendirme sistemimizin doğru işlediğinin bir göstergesi. Tüm çalışanlarımıza ve sürdürülebilirlik yolculuğumuzda bizim yanımızda yer alan tedarikçilere teşekkür ederim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir