Philips Ambilight TV 49″ 6500 serisi

1907 yılında keşfedilen ve uygulama alanında bulunmadığı için kabul görmeyen led ışık, enerji tasarufu nedeni ile günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Daha düşük enerji ile daha yüksek verim almak için tasarlanan led ışıkları, şüphesiz en iyi kullanan markalardan biri Philips. Bu teknolojiyi televizyonlarına adapte ederek, kullanıcılar için adeta görsel şölen deneyimi sunuyor. Bir ay önce elimize ulaşan Philips 49PUS6501/12 model numaralı televizyonu detaylı inceleme fırsatı bulduk. Sizler ile bütün deneyimlerimizi paylaşacağımıza emin olun.

Ambilight TV Adeta Evinizin Bir Parçası

Philips çift taraflı Ambilight ile karanlık ortamlarda size muhteşem bir görüntü deneyimi sunuyor. İki tarafta bulunan bu ışıkları menüden sese veya görüntü ile senkronize edebiliyorsunuz. Ayrıca sizin tercih ettiğiniz renkler ve ışık oyunlarını da seçebiliyorsunuz. Örneğin kırmızı renk ile kalp atışları efekti verebiliyorsunuz, tabiki romantik bir akşam geçirmek için çok ideal bir ortam olacaktır. Philips Ambilight TV kapalı iken tercih edeceğiniz rengi, gece lambası olarak kullanmanıza imkan veriyor. Görünen o ki Philips, Ambilight ile televizyonun ötesinde evinizin adeta bir parçası olmaya aday gibi gözüküyor.

Keskin 4K Ultra HD Ekran Deneyimi

4K Ultra HD ekran ile 8 milyondan fazla piksel ve ultra çözünürlük geliştirme teknolojisi ile Philips görüntü kaynağı ne olursa olsun kontrast, derinlik, keskinlikten ödün vermeden kullanıcıya en üst kalitede görüntüyü veriyor. HD görüntülerdeki farkı çok rahat anlayabiliyorsunuz. Ayrıca Micro Dimming Pro özelliği ile kontrastını ortamdaki ışık koşullarına göre optimize ediyor. Bir başka deyişle güneş ışığına karşı dursa bile görüntüyü 6400 farklı bölgeden analiz eden özel yazılımı ile kontrast ve görüntü kalitesinden hiç bir şey kaybetmiyor.

Biri Android TV mi Dedi?

4 çekirdekli işlemci, Android 5.1 lolipop işletim sistemi ve artırılabilir 16 GB’lık hafıza. Bu özellikler akıllı bir telefona ait değil. Philips Ambilight ile Google Play’de bulunan uygulamaları ve oyunları direk olarak hafızasına yükleyip kullanabiliyorsunuz. Özellikle 49″ bir ekranda oyun oynamak çok keyifli olduğunu belirtmek isteriz.

Ayrıntılı Ses Deneyimini

DTS Premium Suite özelliği ile Philips kullanıcılara daha derin ve zengin bas deneyimi sunarken, maksimum ses seviyelerinde dalgalanma, cızırtı veya kesilme olmadan, konuşma seslerini daha belirgin bir şekilde deneyimleye biliyorsunuz. Hoparlörler ufak olmasına rağmen, detaylı sesi sizi şaşırtacak.

Tasarım

İnce, mat gümüş kasa ve çerceve, parlak krom kaplamalı Philips Arc stand; bu görsel şöleni evinizin en güzel yerine koyacağınıza eminiz. Qwerty klavyeli kumandası uygulamalarda ve internette çok işinize yarıyor.

Sonuç

Genel olarak yaşadığımız önemli bir olumsuz bir durum olmasa da, 4 çekirdek ile bazı uygulamalarda takılmalar yaşayabiliyorsunuz. 3299 TL’lik fiyatı ile Philips Ambilight 6500 Serisi rakiplerine göre çift taraflı led ışık teknolojisi ile ön plana çıkıyor ve size keyifli bir deneyim sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir