The Last Of Us Part I inceleme

Playstation’ın en popüler oyunlarından biri olan The Last Of Us Part I karşımıza Remake olarak geri geldi. Kişisel olarak The Last Of Us Part II’den çok daha iyi olduğunu düşündüğüm bu oyunun geliştirici koltuğunda Naughty Dog bulunuyor.

İnsanların aklına şu soru gelebilir. Peki Remake sürümü neler sunuyor? Zaten bu oyunun Remastered’ı vardı. İstiyorsanız lafı daha fazla uzatmadan detaylara geçelim. Oyun grafiksel anlamda geliştirilmiş, düzenlenmiş. Playstation 5 için çıkış yapan oyun, Playstation 5 ile birlikte hızlı yükleme süreleri, dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikler ve 3D ses gibi özellikleri beraberinde getiriyor.

Bu özellikleri mesela silah kullanımı, yay kullanımı gibi daha birçok alanda fark edebiliyorsunuz. Tabi ki yenilikler sadece bunlardan ibaret değil. Oyunun animasyonları da elden geçirilmiş. Yeni animasyonlar eklenmiş. Artık karakterlerin ifadeleri daha iyi. Bunların dışında çatışma ve dövüş bölümlerinde de ufak tefek değişikliklere gidilmiş. Oyuna hikaye tarafından baktığımızda aynı diyebiliriz.

Ancak ortam olarak aynı değil. Ortamlara bakarken yeni objeleri farkedebilirsiniz. Ya da ortamları bırakın binaların bile değiştiğini farkedebilirsiniz. Işıklar, yansımalarda da geliştirmeler yapılmış. Artık erişilebilirlik bölümünden zorluk seviyesini daha detaylı değiştirmenize de izin veriliyor. Daha önemli bir konudan bahsetmemiz gerekirse oyun, göz sağlığı problemlerine göre oyunun özelleştirilmesine de izin veriyor.

Söylemeden geçmeyelim oyun Remastered sürümünde olduğu gibi oyun sadece Türkçe altyazılı değil. Artık oyun hem Türkçe altyazılı hemde Türkçe dublaj özelliğine sahip. Oyuna genel olarak baktığımızda hem grafiksel anlamda, hem teknoloji anlamında, hemde akıcılık anlamında geliştirilmiş. Kısaca oyun Remastered sürümüne göre ciddi farklar bulunduruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir