Android telefon uygulamaları bir SD karta nasıl taşınabilir?

Birçok Android telefonla ilgili en iyi şeylerden biri de SD kartlarla fazladan depolama alanı sahip olma desteği sunmalarıdır.
Bunun belirgin çekiciliği, telefonunuzda daha fazla fotoğraf, video ve müzik saklamanıza olanak tanırken, uygulamaları ve oyunları bir SD karta da taşıyabilirsiniz, böylece bir daha asla depolama alanınız bitmek zorunda kalmazsınız. .
Android 5.0 Lollipop veya Android 6.0 Marshmallow çalıştıran bir cihazınız varsa, uygulamaları bir SD karta taşıma işlemi inanılmaz derecede kolaydır.

Bir uygulamayı bir SD karta nasıl taşıyabilirsiniz?
1. Takılı bir SD kartınızın olduğundan emin olun. SD kartınız yok ise eger satın alıyorsanız, akıllı telefonunuzun izin verdiği maksimum kapasiteyi kontrol etmeyi unutmayınız. Akıllı telefonunuz sadece maksimum dektel 64GB’lık bir işlem yapabiliyorsa 256GB’lık bir kartta boşuna para harcamayınız.

2. Akıllı telefonunuzdaki Ayarları açın, aşağı doğru ‘Uygulamalar‘a gidin ve üzerine dokunun.

3. SD karta taşımak istediğiniz uygulamanın veya oyunun adına dokunun. Bu, uygulamanın telefonunuzda ne kadar yer kapladığını gösterir. Telefonunuza bağlı olarak, ‘SD karta taşı‘ seçeneğini getirmek için ‘Depolama’ya’ dokunmanız gerekebilir.

4. İşlemi başlatmak için ‘SD Card’a Taşı‘ seçeneğini tıklayın.

Taşınan dosya bu işlem bittikten sonra hafıza kartınıza taşıması gerçekleşmiştir.
5. Uygulamayı SD karttan akıllı telefonunuza geri taşımak isterseniz, tekrar 2 ve 3 numaralı adımları izleyin ve ‘Dahili Hafıaya Taşı‘ düğmesine dokunun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir