GreedFall Kendini Diğer RPG’lerden Nasıl Ayıracak?

GreedFall, Spiders tarafından geliştirilen ve ilk olarak 2017 yılında ilan edilen Focus Home Interactive tarafından yayınlanan RPG türünün benzersiz bir örneğidir. Stüdyo hayran kitlelesini inşa etmeye ve sürdürmeye devam etti ve GreedFall’ın 10 Eylül tarihli çıkış tarihi yaklaşırken, Önceden eleştiri almak için ellerinden geleni yaptıkları görülüyor.

Sömürge döneminin zirvesinde 17. yüzyılın ortasında yer alan GreedFall, oyuncuya eski dünyayı sarsan ölümcül bir hastalığın tedavisini bulmak için yeni keşfedilmiş bir ada kıtasını keşfetme görevi verir. Bununla birlikte, ada ıssız olmayacak ve oyun tamamen özelleştirilebilir, bir oyuncu bu yeni toprakta birden fazla kabile, hazine avcısı ve paralı askerle karşılaştığında mücadele, gizli, diplomasi veya aldatma ile çözülebilecek görevler ve sorunlar vaat ediyor . Bu etkileşimler önemsiz veya önemli olsa da, oyuncu ile farklı gruplar arasındaki ilişkileri etkiler.

Oyun da sadece tüfek ve kılıç olmayacak. Diğer birçok Spider oyunu gibi, GreedFall da ekibin RPG türünde çok önemli olduğunu söylediği, sihir ve canavarlarla dolu bir fantezi oyunudur. Önceki bir fragman, BioWare’in henüz unutulmamış olan Dragon Age serisine çok benzeyen oyun ve konuşmaları gösteriyordu, canavar savaşı ile tamamlandı ve yakın tarihli bir Sony video günlüğünde Spiders geliştiricileri, bu tür düşmanların kendilerini ne kadar önemli hissettiklerini anlattılar. dünyanın bir parçası olacağımızı, sebepsiz yere orada olmayacağımızı belirterek:

Geliştiriciler dünyayı ve GreedFall hissini yaratmak için, 17. yüzyıldan kalma araştırmacıların, doğa bilimcilerin ve bilim insanlarının öykülerini, haritalarını ve yazılarını inceledi. Bu eserlerde keşfetmiş oldukları iyimserlik ve merak duygusu, nihai üründe ortaya çıkacağını düşündükleri bir şeydir ve Spiders, oyuncuların evrenlerinin eski hikayelerini keşfetmekten zevk alır, tıpkı orijinal kaşiflerin kendileri gibi, diyor.

Gerçekten, tarihin bu belirli döneminde gerçekleşen şaşırtıcı derecede az oyun var. Nioh, Team Ninja’nın SoulsBorne-esque samuray oyunu, bunlardan biri ve daha sonra Monkey Island serisi ve belki de Bloodborne’un kendisi (sadece şapkalardan bakılırsa), ama bunun dışında 1600’ler video oyunları için çirkin bir ortam olarak kalıyor ve hatta Netflix filminde bile Yeni Üç Silahşörler filmi için dönemi terk etti. Her ne kadar onların soyağacı diğer geliştiriciler kadar güçlü olmasa da, bu kesinlikle Spiders’ın bugüne kadarki en iddialı oyunu. Fransız sömürgeciliğinin ve açık dünya keşfi ile birleşmiş tarihsel fantezinin eşsiz karışımı, GreedFall’ı kalabalıktan uzak duracak kadar farklı kılıyor. Tüm zamanların en iyi RPG unvanını istemese bile kendine has bir yapısı olacağa benziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir